anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu primesc SMS number share (Samsung Galaxy whach 4 lte)

Andrei001
Junior entuziast

Bună,

Am ceasul Samsung Galaxy whach 4 lte.

Am observat când nu sunt în apropierea telefonului se conectează la rețeaua Orange.

Un coleg mi-a spus că mi-a trimis un SMS dar nu a intrat pe ceas l-am văzut abia pe telefon când mi-am aprobiat.

De pe ceas pot suna să fiu sunat și să trimit SMS. SMS trimis de altă persoană nu primesc.

Cum fac să primesc SMS când îmi trimite persoane și să primesc notificări când nu sunt lângă telefon?

1 Soluţie acceptată‚

Trixen
#StarMember

Serviciul number share iti permite sa initiezi si sa primesti apeluri, respectiv ai acces la 10GB din traficul abonamentului tau la viteza maxima, urmand ca apoi sa scada viteza (si cred ca e nelimitat).
Serviciul de mesagerie nu vine impreuna cu number share - nu vei putea primi SMSuri pe numerele secundare.
De asemenea, number share nu functioneaza in roaming.
Este posibil smartwatch-ul sa se sincronizeze cu telefonul pentru SMS, insa nu va functiona fara telefon.
Problema cu SMS-urile este una dintre cele care m-au determinat sa renunt la number share. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

DanielaH
Moderator

Salut!

Este o situație recentă sau ea persistă de mai mult timp? Ai încercat o probă și cu alt telefon?

Salut,

Ieri am descoperit această problemă.

Aseară am incercat de pe alt telefon și nu am primit sms-ul telefonul l-am închis când am incercat.

  • Buna ziua, nu reusesc sa conectez ceasul Samsung Galaxy 5 Pro 4G LTE la number share. In aplicatia Galaxy Wearable imi da o eroare cu nr 118. Atasez acestui mesaj 2 screenshotScreenshot_2022-11-11-07-52-09-77_059f25d63963b564a0b6b7509bb413f7.jpgScreenshot_2022-11-11-07-52-16-59_059f25d63963b564a0b6b7509bb413f7.jpg

      

Bună ziua,

Aveți nevoie să vă faceți un abonament clasic nu cartela sau yoxo. Vă trebuie și un telefon mobil Samsung.

Am abonament la Orange...

Aveți telefon Samsung?

Am reusit pana la urma, am format un nr de telefon de pe ceas si am activat optiunea de acolo 🙂

În regulă! Mă bucur că, s-a rezolvat problema. 😃

Câte observ aveți ONEPLUS 8T. Pentru activa cu succes serviciul number share este necesar să aveți un telefon Samsung. După activarelp lputeți muta cartela SIM înapoi în ONEPLUS 8T. Dar nu va funcționa perfect cONEPLU telefon Samsung. Eu am avut un telefon Motorola și l-am schimbat cu un telefon Samsung Galaxy A53. Acum funcționează perfect toate funcțiile ceasului .

Trixen
#StarMember

Serviciul number share iti permite sa initiezi si sa primesti apeluri, respectiv ai acces la 10GB din traficul abonamentului tau la viteza maxima, urmand ca apoi sa scada viteza (si cred ca e nelimitat).
Serviciul de mesagerie nu vine impreuna cu number share - nu vei putea primi SMSuri pe numerele secundare.
De asemenea, number share nu functioneaza in roaming.
Este posibil smartwatch-ul sa se sincronizeze cu telefonul pentru SMS, insa nu va functiona fara telefon.
Problema cu SMS-urile este una dintre cele care m-au determinat sa renunt la number share. 🙂

Andrei001
Junior entuziast

Îți mulțumesc pentru răspuns și pentru nelămuriri! 😀