anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet 4G multiSIM

Pac
Începător
Am primit o oferta de abonament care contine si “Internet 4G multiSIM”. Stiti cumva la ce se refera? E number share? Pot avea mai multe cartele de pe care sa foloseac acelasi trafic de internet?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Internetul 4G multiSIM face referire la Number Share. Acest serviciu permite utilizatorului sa foloseasca acelasi numar de telefon pe mai multe dispozitive, fara a fi necesar sa transfere cartela SIM dintr-un dispozitiv in altul. Serviciul este furnizat in baza unui numar principal, caruia i se pot asocia pana la alte 4 dispozitive secundare.

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Pac! Bine ai venit în comunitate. Mă voi interesa și revin cu un răspuns.

FLo1
#StarMember
@Pac: nu stiu daca vei avea "number share" sau resurse de voce disponibile, dar pentru acces internet vei mai primi un SIM pentru a-l utiliza pe alt dispozitiv: router, tableta sau smartphone. Bineinteles, pachetul de date este comun pentru ambele SIM-uri.

FaraUnID
Campion certificat
Posibil sa fie resuscitate si redenumite defunctele Orange Home Net Duo sau Colibri Mix, in care aveai un pachet de date care putea fi utilizat pe 2 SIM-uri simultan. - un SIM in router / modem si unul in telefonul mobil sau tableta - un SIM in router-ul de internet fix si 1 SIM intr-un modem / router portabil de tipul Huawei E5573B Airbox

Salut! Internetul 4G multiSIM face referire la Number Share. Acest serviciu permite utilizatorului sa foloseasca acelasi numar de telefon pe mai multe dispozitive, fara a fi necesar sa transfere cartela SIM dintr-un dispozitiv in altul. Serviciul este furnizat in baza unui numar principal, caruia i se pot asocia pana la alte 4 dispozitive secundare.

Adică pot folosi number share în 2 ,3 ,4 chiar 5 dispozitive plus principal fără taxa Pt fiecare dispozitiv activ cu același nr ? 

Salut, @Marian14 !

Serviciul Number Share este furnizat în baza unui numar principal, căruia i se pot asocia până la alte 4 dispozitive secundare. Acesta costă 2 €/lună (TVA inclus) pentru fiecare device secundar asociat, iar în cazul abonamentelor care au inclus serviciul Number Share, nu se plătește nimic pentru device-urile secundare asociate (spre exemplu smartwatch).

Mă refer și dacă am în ab inclus ! Internet4G MultiSim ! Plătesc Pt fiecare nr ? 

Se plătește Pt fiecare nr dacă ai acesta opțiune! Sau este gratuit Pt fiecare divais 

  • Salut ! Internetul 4G multiSIM ! Fuctia se referă la Number Share ! Am înțeles dar Pt fiecare tel, ceas este gratuită ! Dacă în ab meu este inclusă ? Sau doar Pt primul este gratuită mă refer Internetul 4G multiSIM ?

Fără taxa ? Ex 3 dispozitive conectate la acealas nr 

FlorinR
Junior
Vă salut! Și eu am primit, am pus cartela în device dar imi apare nici un serviciu...mai trebuie facut ceva?! cum se activeaza?

DanielaH
Moderator
@FlorinR, dă-ne mai multe detalii, te rog. Ce fel de cartelă ai primit și de unde? Este abonament sau PrePay?

Neaplicabil
Se activează pe desktop in my Orange, ramura schimbare SIM