anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

E-sim / number share functioneaza cu abonament yoxo?

adina_6
Începător
E-sim/number share functioneaza cu abonament yoxo?
De asemenea trecerea de la abonament la yoxo anuleaza abonamentul initial?
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

Update 25.07.2024
eSIM este disponibil pentru abonamentele YOXO și puteți activa direct din aplicație. Pentru activare este important să aveți telefonul compatibil eSIM.

Referitor la serviciul Number Share, acesta nu este disponibil pentru abonamentele YOXO. Când vom avea noutăți de la colegi, vom reveni către voi.

Trecerea la abonamentul YOXO presupune rezilierea abonamentului Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

210 Răspunsuri 210

IonelM
Explorator
Bine, voi aștepta răspunsul dvs. O zi frumoasa!

IonelM
Explorator
@DanielaH, cu tot respectul, cred ca primeam mai repede răspuns si daca mergeam pe jos de la Constanta-București, si mi-l comunicau cei de acolo. Am așteptat atâta timp sa adăugați number share pentru Apple Watch sa Îmi fac abonament, nu a venit nici pana acum, am văzut ca ați eliminat si posibilitatea de a primi creditul înapoi pentru netul neconsumat. Nu ați anunțat nicăieri ca aceasta posibilitate este “o oferta” știam ca oferta este doar cea cu prețul abonamentului scăzut, nu si cea prin care clienții primesc banii înapoi pe netul neconsumat. Din punctul meu de vedere este cea mai proasta decizie pe care ați putut sa o luați. Repet, aceasta “oferta” nu a fost menționata de la început si cred ca veți rămâne cu abonatii pe care i-ați momit cu aceasta “oferta”. Eu voi dezinstala aplicatia si am sa anunț si restul familiei, cunoștințe, prieteni sa facă același lucru pentru ca nu mai primesc banii înapoi pe netul neconsumat, nu pot folosi Apple Watch fara telefon (eSIM number share ). Părerea mea este ca aceasta “oferta” cu returnarea creditului neconsumat era unica, cea care va diferenția fata de concurenta. Sunt foarte dezamăgit de Yoxo si Orange, ma voi muta la Vodafone.

DanielaH
Moderator
@m.ionel, toți clienții care au activat Yoxo înainte de data de 8 iunie vor continua să primească banii inapoi pe netul neconsumat. Beneficiul “money back” se pastrează până când se închide numărul. În ceea ce privește eSIM/ Number Share, colegii ne-au transmis că nu avem încă o dată preconizată.

IonelM
Explorator
8 Iunie inclusiv astăzi? Beneficiez și asta de oferta “money back” dacă îmi fac astăzi abonament?

DanielaH
Moderator
Din păcate, nu. Pentru pachetele Yoxo activate începând cu 8 iunie nu se mai acordă beneficiul Banii înapoi pentru GB nefolosiți.

IonelM
Explorator
In regula, vom mai putea activa pe viitor oferta money back?

tomaciprian
Cunoscător
Daca va tineti de promisiune, veti mai avea cativa clienti noi (chiar si fara beneficiul "bani inapoi pentru netul neconsumat").

IonelM
Explorator
@DanielaH, da, și eu sunt de-acord,. aștept mai mult number share pe Apple Watch.

IonelM
Explorator
@DanielaH, ma gândeam ca poate ne fac o supriza și vom avea number share in toamna asta (când se lansează iOS 15, watchOS 😎

IonelM
Explorator
@DanielaH, ne aflam aproape de luna August, aveți noutăți in cea ce privește number eSIM share Apple Watch la Yoxo?

JohnM
Junior
@m.ionel, s-a specificat luna August, nu și anul :))

IonelM
Explorator
@Ionut87, corect. Speram sa vedem in toamna (când apare iOS 15) number share pe Apple Watch, eSIM acum in vara 2021.

Lucian60
Junior entuziast
@DanielaH, eSIM în luna august 2021,un update la aceasta data!

DanielaH
Moderator
@Lucian60, la data de astăzi nu am un update, dar voi reveni cu vești până la finalul lunii.

Sebs
Junior
Vom vedea eSim și 5G pe YOXO la anu’ și la mulți ani