anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Decodare iPhone cu eSIM YOXO

AndreiD1
Junior

Avand in vedere ca YOXO functioneaza pe reteaua Orange, in cazul in care activezi un eSIM Yoxo pe un telefon blocat in reteaua Orange va avea acelasi rezultat ca activarea Orange, respectiv sa decodeze telefonul? A incercat cineva?

1 Soluţie acceptată‚

AndreiD1
Junior

Revin cu raspuns, am incercat cu YOXO si a mers. Cum am activat eSIM-ul a decodat telefonul 😁

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember

AndreiD, bun venit in Comunitate!!!

In mod normal, ar trebui sa mearga, ca in cazul unui abonament normal, doar ca trebuie sa te asiguri ca telefonul tau "nu este codat în altă rețea (decât Orange România); iți recomandăm să contactezi un reprezentant al companiei de la care l-ai achiziționat pentru a obține această informație"

DETALII: https://www.yoxo.ro/help/cum-instalez-esim/

AndreiD1
Junior

Multumesc mult pt raspunsul prompt.

Da, telefonul este blocat in reteaua Orange Romania, la momentul de fata il folosesc cu o cartela prepay Orange.

De aici si curiozitatea decodarii cu YOXO, deoarece la prepay orange nu am varianta de eSIM

Cu placere!!!

Atunci, poti incerca sa treci pe Yoxo si sa activezi eSIM, dar sa salvezi in teleon agenda din SIMul fizic, pt ca, dupa trecerea la eSIM, cartela fizica va fi dezactivata. Bafta!!!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu stiu daca nu cumva trebuie sa fie eSIM Orange, nu Yoxo. E doar o parere totusi. Nu am incercat niciodata, pentru ca nu cumpar telefoane codate. Deci, cel mai bine, verifica informatia intr-un Orange Shop, inainte de orice. Daca se poate si cu Yoxo, foarte bine. Doar ziceam sa confirmi ca se poate si asa, inainte sa te pui pe schimbat. 🙂

Sau, daca e cineva care a incercat deja, poate reusesti sa primesti un raspuns concret.

A mai incercat cineva de curand decodarea cu eSIM Orange si...pentru un motiv anume, nu a mers. Acuma, ca nu a mers din motive tehnice, sau...altceva, asta nu stim. Dar iti spun doar ca e posibil sa nu mearga. Chiar si cu eSIM Orange. Cat despre Yoxo...trebuie confirmat.

Client Orange

AndreiD1
Junior

Revin cu raspuns, am incercat cu YOXO si a mers. Cum am activat eSIM-ul a decodat telefonul 😁

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Foarte tare! Multumim de update! 🙂

Client Orange

Felicitari, Andrei!!! E bine de stiut pentru cei care vor vrea sa faca acest lucru!