anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Compatibilitate Number Share iPhone cu Huawei seria 3

Suren
Explorator
Buna ziua! Am migrat de curând la abonamentul Smart Plus 20 și doresc sa beneficiez de number share.
Deci vreau sa am numărul meu instalat atât pe telefon cât și pe ceas.
Telefonul meu este un iPhone, dar nu vreau sa cumpăr un Apple Watch Cellular. Ma atrage mai mult un Huawei seria 3.
Este compatibil number share pe acest ceas împreuna cu un iPhone? Vor functiona?
P.S. Pe telefon am tot eSIM instalat.
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember
Buna Suren, Din ce stiu eu, este compatibil cu iOS 9.0 sau o versiune mai recenta a software-ului de pe iPhone. Daca detii un iPhone cu o versiune a iOS-ului sub 9.0, nu cred ca va merge. Dar poate cineva stie mai multe ca mine si te poate lamuri mult mai bine:) Zi frumoasa!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Anca07
#StarMember
Buna Suren, Din ce stiu eu, este compatibil cu iOS 9.0 sau o versiune mai recenta a software-ului de pe iPhone. Daca detii un iPhone cu o versiune a iOS-ului sub 9.0, nu cred ca va merge. Dar poate cineva stie mai multe ca mine si te poate lamuri mult mai bine:) Zi frumoasa!

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu înțeleg că da. Ai aici detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2751511-huawei-watch-3-pro-number-share Alte detalii ai aici: https://www.orange.ro/servicii/number-share/ Succes!

Trixen
#StarMember
Number share in sine nu prea are treaba cu dispozitivele pe care le folosesti: ti se da o cartela SIM cu un numar oarecare (cartela fizica sau eSIM, dupa caz), apoi se atribuie si numarul tau acelei cartele secundare. Cartela principala va fi cea care primeste SMSurile si care are acces la intregul pachet de servicii din abonamentul tau. Cartela sau cartelele secundare (poti avea pana la 3 sau 4 secundare, nu mai stiu) vor putea folosi resursele din pachet, insa vor fi limitate la 10GB/SIM, apoi accesul la serviciile de date va fi permis si nelimitat, insa la o viteza maxima foarte mica. Accesul in roaming sau servicii precum *100# nu vor functiona pe cartelele secundare. De ce insist cu cartela principala si cartela secundara? Lasand problemele tehnice de configurare deoparte si presupunand ca vei reusi sa le configurezi prima data, pe Orange nu prea intereseaza cum si in ce dispozitive folosesti number share-ul. Ma astept sa intampini o experienta nasoala cu ceasul prin prisma lipsei de sincronizare cu telefonul, ca Apple nu prea colaboreaza cu alte marci.

Cali1989
Junior

Ai reușit vreo activare ?