anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce beneficii imi aduce ESim?

GabrielGordon
Începător

Buna! Doar ce mi-am activat contul de Esim pe un Iphone Xs Max avand si abonament Orange. Intrebarea mea este: Oare ce beneficii imi aduce acest ESim avand in vedere ca am nevoie sa folosesc internet in roaming pentru ca sunt student intr-o alta tara EU.

Din cate am inteles ESim ul imi ofera multe date mobile in roaming, este corect?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@GabrielGordon: Bun venit în Comunitate. Poți argumenta cu vreo sursă (link) despre informația "oferă multe date mobile în roaming"? 

Ca principiu, e-SIMul e doar o variantă digitală a unui SIM fizic. ATÂT. În rest, toate criteriile de utilizare a resurselor în roaming (dacă asta interesează) se aplică unitar, indiferent de tipul SIM-ului sau operator. Politica utilizării rezonabile în roaming considerată pe ultimele 4luni este aplicată tuturor. Revino cu detalii dacă interesează ceva punctual mai detaliat.

Numai bine.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember

@GabrielGordon: Bun venit în Comunitate. Poți argumenta cu vreo sursă (link) despre informația "oferă multe date mobile în roaming"? 

Ca principiu, e-SIMul e doar o variantă digitală a unui SIM fizic. ATÂT. În rest, toate criteriile de utilizare a resurselor în roaming (dacă asta interesează) se aplică unitar, indiferent de tipul SIM-ului sau operator. Politica utilizării rezonabile în roaming considerată pe ultimele 4luni este aplicată tuturor. Revino cu detalii dacă interesează ceva punctual mai detaliat.

Numai bine.

Pe lângă ce a zis Flo1, esim vine cu siguranța că, în cazul în care pierzi telefonul, cine îl găsește nu poate scoate sim-ul și îl poți găsi ușor.