anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Asociere smart watch Samsung cu iphone xs max

Cris_saw
Începător

Bună.
Ași dori să achiziționez un smart watch de la Samsung din Shop.Problema este că nu știu dacă va face asocierea dintre telefonul meu iphone xs max și smartwach. Dacă știe cineva vă rog să îmi scrieți.
Mulțumesc 

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Salutare!

Ca initializare (configurare de inceput) a ceasului, ai nevoie de un telefon Samsung. Ulterior, ar fi posibilitatea utilizarii ceasului cu IPhone, dar nu stiu daca il vei putea folosi la capacitate maxima (ceasul). As recomanda sa folosesti ori un Apple Watch, ori de la alt producator care nu este asa "sensibil", cel putin la prima configurare.

As recomanda ori Apple Watch (100% compatibile si utilizabile cu IPhone) sau Huawei (au nevoie de aplicatia Huawei Health instalata). Evident, poti alege orice doresti, dar astea ar fi primele mele alegeri (daca intentionezi sa ramai la IPhone in viitorul apropiat).

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Cris,

Bine ai venit in Comunitate!

Ce model este acel Samsung Watch? Daca este peste Watch 3, poti sa-l returnezi linistit in Shop, pentru ca nu sunt compatibile.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salutare!

Ca initializare (configurare de inceput) a ceasului, ai nevoie de un telefon Samsung. Ulterior, ar fi posibilitatea utilizarii ceasului cu IPhone, dar nu stiu daca il vei putea folosi la capacitate maxima (ceasul). As recomanda sa folosesti ori un Apple Watch, ori de la alt producator care nu este asa "sensibil", cel putin la prima configurare.

As recomanda ori Apple Watch (100% compatibile si utilizabile cu IPhone) sau Huawei (au nevoie de aplicatia Huawei Health instalata). Evident, poti alege orice doresti, dar astea ar fi primele mele alegeri (daca intentionezi sa ramai la IPhone in viitorul apropiat).

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu merge nici dupa. Nu e ca la Android. Ai nevoie de aplicatia Samsung Gear pentru asta. Si nu ii poti face imperecherea (pentru ca aplicatia nu ii da voie sa mearga mai departe). Singurul lucru pe care poti sa-l ai (si e mult sub ceea ce ai avea nevoie), este imperecherea prin BT (lucru care merge). Dar n-o sa ai niciun fel de notificari. Doar calls.

Client Orange

delfinas
#StarMember

De obicei, ceasurile Samsung nu merg imperecheate, mai ales la inceput, pana se face legatura prin Number Share, decat cu un telefon din aceeasi gama, adica tot un Samsung. Cam greu sa mearga un ceas si un telefon din sisteme de operare diferite, telefonul avand si o vechime marisoara. Eu nu as lua  in calcul asa o asociere. De ce nu iei un ceas tot Apple sau un telefon Samsung?