anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apple Watch SE2 44mm Cellular Edition

Deyu23
Explorator

Salut,

Detin un Apple Watch SE2 44mm Cellular Edition cumparat de la un magazin din Romania, si il folosesc cu number share de la Orange. Este folosit impreuna cu iphone 13 pro max cumparat dintr-un magazin din Romania, folosit tot in reteaua Orange. Vreau sa intreb alti posesori de apple watch cellular edition, daca si ei primesc atat apelurile cat si notificarile pe ceas, cand folosesc datele mobile.

Cat timp folosesc pe bluetooth ceasul cu telefonul, nu am treaba. Dar cand las telefonul acasa, si vreau sa folosesc doar ceasul, am delay chiar si de 3 4 minute. Folosit in zona cu semnal (centrul Timisoarei).

Unde sa fie problema ? 

22 Răspunsuri 22

GeorgianaD
Moderator

Salutare, @Deyu23 ! Este o situație recentă? Întâmpinai problema asta încă de la început?

Da Georgiana, intampin problema inca de la inceput. Ceasul il am din luna decembrie 2022. 

Pe ceas am versiunea Watch OS 9.3 si pe telefon IOS 16.3, sunt actualizate la zi.

GeorgianaD
Moderator

Din câte am citit este o eroare frecvent întalnită. În situația ta, se recomandă să resetezi ceasul și ulterior să îl reconectezi cu telefonul mobil.

Deyu23
Explorator

Am facut asta, acum o saptamana. Eram curios daca mai sunt utilizatori care patesc asta. Din prietenii mei, nu prea mai are nimeni ceas cu date mobile, doar cu bluetoth. 

Deyu23
Explorator

Dupa mintea mea, nu ar trebuii sa mearga instant ? Sau, 5-10 secunde.

Conexiunea trebuie să se realizeze instant și fără delay, însă din câte am observat, sunt mulți utilizatori care întâmpină aceeași eroare.

Ok Georgiana, multumesc. M-am linistit putin 🙂 

Nu ai pentru ce! Sper că la urmatoarea actualizare de soft o sa scapi de eroare .

Sa speram. 

Pololică
#StarMember

O rugaminte: trimite și la Apple problema asta. In proporție de 90% se rezolva la următorul update (în special dacă e raportată din mai multe părți). 

Ok, am sa fac asta. Ma poti sfatui unde sa fac (un link) ? Te rog frumos !

https://support.apple.com/ro-ro

Asta pentru început. Vezi dacă te ajuta. 

Am vorbit cu ei pe chat, maine dimineata ma suna cineva in jur de ora 9 dimineata.

Multumesc !