anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oppo find X5 pro și Smartwatch Huawei GT3 .

Alynutzaa90
Junior entuziast

Buna seara, am și eu următoarea problema : am achiziționat un Smartwatch Huawei GT3 se conectează la telefonul meu Oppo find X5 pro, dar nu mi afișează nici un fel de notificare din telefon pe ceas, și nu pot aproba din aplicație sa facă asta. Atașez poza. Ce as putea face? Daca se poate un răspuns. Mulțumesc mult.

Screenshot_2023-01-24-00-57-43-08_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

31 Răspunsuri 31

Pololică
#StarMember

Bună! 

În setari-> Bluetooth, ce permisiuni are ceasul? 

IMG20230124080818.jpg

 Buna, doar astea 2

IMG20230124080803.jpg

Din moment ce "se conectează", permisiunile prin Bluetooth sunt ok. Însă nu e prea clar ce funcții permite aplicația instalată pe telefon să fie vizualizate pe ceas. Posibil ca acele funcții să fie dezactivate din aplicația ceasului de pe telefon. O verificare ar fi binevenită. 

Alynutzaa90
Junior entuziast

Și ce anume ar trb sa verific mai exact? Am umblat peste tot in aplicație și telefon și degeaba. Soțul are același ceas conectat la iphnoe 14 pro și nu a întâmpinat aceste probleme că mine. 

@Alynutzaa90: Ca să fie mai simplu, reinstalează aplicația și oferă permisiuni la ceea ce ți se solicită de către aplicație. Ca idee, sigur va avea nevoie de permisiuni legate de conectivitate BT, gps, telefon.Altele sunt opționale.

Alynutzaa90
Junior entuziast

@FLo1 deja am făcut asta si degeaba. Mă gândesc să nu fie ceva din telefon și din motive de securitate sa nu mi activeze notificările. Nu știu ce să mai cred. 

@Alynutzaa90: Atunci elimină cel puțin restricția de pe aplicația "Huawei health" referitoare la gps, telefon. Aceasta o regăsești în setări. Dar maisimplu mergi în setări la aplicații, la "Huawei health" și verifică permisiunile/restricțiile de acolo.

FLo1
#StarMember

@Alynutzaa90: Bun venit în Comunitate. De unde știi că "se conectează"? Ți se confirmă pe ceas că ai ceasul conectat la telefon? Ar trebui să verifici partwa de notificări aferentă aplicației pentru ceas. Cred că e blocată la afișare notificări.

Alynutzaa90
Junior entuziast

Nu îmi permite din telefon sa îmi afișeze notificările pe ceas. Am atașat și poza .

Screenshot_2023-01-24-00-57-43-08_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Se conectează. 

IMG20230124082424.jpg

@Alynutzaa90: o selecție pe "find my phone" face telefonul să vibreze/sune? Altfel e doar un meniu fără conectare.

Alynutzaa90
Junior entuziast

Da răspunde. Am încercat și pe telefonul vechi sa l conectez Oppo Find x3 pro și pe cel vechi îmi arată notificările pe ceas. 

@Alynutzaa90: După cum am menționat deja, aplicația e inactivă pe telefon. Urmarea: nu permite comunicarea și schimbul de informații cu ceasul. Trebuie revăzute permisiunile asociate aplicației "Huawei health".