anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number Share - Moto G30 cu Galaxy Watch 4 LTE

True_Story
Junior
Va salut. Stie cineva daca serviciul number share functioneaza si cu device-uri compatibile, dar cumparate din afara lantului de magazine orange? Incerc sa conectez un Moto G30 cu un Galaxy watch 4 LTE. Toti pasii sunt facuti corespunzator pana la momentul cand din aplicatia Samsung Wearable ar trebui sa mi deschida automat aplicatia My orange sa pot finaliza conexiunea intre device-uri la fel ca in tutorialul video de pe site orange.ro. Precizez ca am abonament, nr este salvat in my orange, conexiunea bluetooth cu ceasul s-a realizat,etc.
PS: Nu se deschide automat my orange chiar daca in wearable in spune "You're all set" Iar daca continui cu Get Started imi apare eroarea din poza atasata.
Va multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

True_Story
Junior
Problema rezolvata prin conectarea Galaxy watch 4 LTE cu smartphone Samsung. Se pare ca aceasta optiune rezolva cele mai multe probleme de conectivitate a serviciului number share. PS: Conectati prima data cu un smarthpone Samsung, iar dupa puteti folosi aproape orice brand de smarthpone. Multumesc comunitatii pt multele informatii gasite aici. Serviciul clienti orange e un dezastru. La nr de tel 401 operatorul nu stia ca orange are acest serviciu de number share :)))))

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Anonim
Neaplicabil
Ai incercat sa vezi daca ai actualizarile la zi pe ceas? Din ce am mai vazut la alti clienti problema poate fi atat de la furnizor, cat si chiar de la ceas...unele necesitand inlocuire.

True_Story
Junior
Problema rezolvata prin conectarea Galaxy watch 4 LTE cu smartphone Samsung. Se pare ca aceasta optiune rezolva cele mai multe probleme de conectivitate a serviciului number share. PS: Conectati prima data cu un smarthpone Samsung, iar dupa puteti folosi aproape orice brand de smarthpone. Multumesc comunitatii pt multele informatii gasite aici. Serviciul clienti orange e un dezastru. La nr de tel 401 operatorul nu stia ca orange are acest serviciu de number share :)))))

Te salut , spune-mi te rog după ce ai activat number share ai resetat ceasul pentru a se putea conecta din nou la Samsung wearable ? Am activat number share , merge perfect dar nu mai pot conecta ceasul la telefonul oppo. Și parcă nu as da reset la ceas sa nu pierd number share . Spune-mi te rog cum ai făcut ?

DanielaH
Moderator
@True Story, ne bucurăm că ai găsit răspunsuri aici și că ai rezolvat. Vom marca noi răspunsul tău ca soluție pentru a fi de ajutor și pentru alți utilizatori. Te mai așteptăm.