anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share Galaxy Watch 3 LTE

sabbin
Începător
Am achizitionat un ceas Samsung Galaxy Watch 3LTE(SM-R845F)* de la EMAG si nu reusesc nici cum sa imi fac number share intre abonament si ceas.
Daca intru in aplicatia de Galaxy Wearable** -> Mobile Plans -> Set up a mobile plan (aceeasi sectiune ca la conectarea initiala) nu am nici o optiune de logare sau altceva. Acelasi lucru am avut si cand am conectat prima data ceasul si am dat skip.
Am doar mesajul "For more information, contact your service provider" nimic mai mult.
A mai avut cineva problema aceasta?
Multumesc
*Acelasi model de ceas este disponibil pe site-ul orange si in cadrul paginii de number share este trecut ca model suportat
** Aplicatia este la zi cu toate update-urile facute
16 Răspunsuri 16

teacher_
#StarMember
Pare o problema din care doar un consultant Orange te va lamuri. Ia legătura prin chat-ul Djingo. Mi se pare și mie puțin suspect ca, chiar daca este model suportat, sa nu poți face setările. Nu ar trebui să fie o problema faptul că nu e achiziționat de la Orange.

sabbin
Începător
Am incercat sa iau legatura cu cineva online doar ca imi pierde sesiunea(arata ca nu sunt logat) de fiecare data cand intru pe pagina de contact de pe site-ul orange...

teacher_
#StarMember
Incearcă din aplicația My Orange, la sectiunea Mai Multe-> contact-> scrie-ne. Sau trimite un mail la serviciul.clienti@orange.ro, in care sa le explici situația, lași un număr de telefon și te suna ei în 1-2 zile.

sabbin
Începător
Multumesc pentru sugestie. Am reusit sa iau legatura cu cineva prin aplicatie. Raspunsul: Number share poate fi folosit doar prin aplicatia Samsung Wearable daca telefonul este conectat cu un dispozitiv Samsung Galaxy.... Daca cineva are in plan sa foloseasca aceasta functie cu alt telefon sa isi ia gandul... chiar daca telefonul si aplicatia suporta acest lucru, Orange Romania NU suporta acest lucru. Mentionez ca telefonul e un Sony Xperia 1 cumparat de la orange in 2019.... Informatiile de pe aceasta pagina par a fi degeaba si eronate -> https://www.orange.ro/help/pe-ce-dispozitive-pot-folosi-serviciul-number-share-14988

teacher_
#StarMember
Uite, chiar nu știam. Credeam că se pot imperechea și dispozitivele de genul asta între ele, la fel ca smartwatch-urile. Îmi pare rau pentru situația ta.

Ascary
Campion certificat
Pentru ca difera sistemele de operare.

sabbin
Începător
Problema nu e la pair si nici la Mobile Plans, eu am aceste optiuni si pair-ul merge fara nici o problema si pe Sony. Din partea Samsung nu e o problema, poti sa ai orice Android vrei... E tot Android 11 revizia e aceeasi ca la Samsung... Daca era de la Samsung nu era disponibila optiunea de Mobile Plans asa cum pe Romania nu e disponibil SamsungPay chair daca el exista pe ceasuri de la 4 generatii in urma. Problema este Orange nimic altceva.

Ascary
Campion certificat
N-are legatura Samsung Pay cu Number Share. E vorba ca Tizen-ul Samsungului accepta Number Share doar cu Samsung.

sabbin
Începător
Number share nu este o optiune Samsung. Ceasul samsung functioneaza pe protocolul de eSIM care e activat de operatorul de telefonie mobila. Daca era ceva legat de Samsung nu aveam optiunea in Wearable deloc. Asa cum ,mai repet, lipsesc Pay, care daca schimbi regiunea din ceas o sa il ai, la fel si EKG... Ca sa iti dau un link sa vezi ce ai nevoie ca sa activezi LTE pe un ceas Samsung... Merge de pe orice android si de pe ios https://www.samsung.com/sg/support/mobile-devices/how-to-activate-lte-galaxy-watch/

Ascary
Campion certificat
"Asa cum ,mai repet, lipsesc Pay, care daca schimbi regiunea din ceas o sa il ai, la fel si EKG..." Prietene ai ceva cunoștințe dar incurci grav lucrurile. Niciodata,nimeni pe teritoriul Romaniei nu a reusit sa activeze Samsung Pay cu toate tertipurile gasite de tine pe Youtube. Crede-mă,eu nu vorbesc din amintirile altora.

sabbin
Începător
"Prietene" nu are rost sa mai continuam discutia, tu vezi "Number share" ca un feature Samsung Tizen probabil... Pe acest ceas care il am de 2 zile nu am facut nici o modificare intradevar. Pe Galaxy Watch 46mm (prima varainta) prin schimbarea CSC-ului si instalarea Samsung Pay plugin prin apk puteai avea SamsungPay si pe ceas si in aplicatia de pe telefon. Ce nu puteai face era sa inregistrezi carduri din RO, pentru ca nici o banca nu avea acord de intregrare cu SamsungPay. Nu mai afirma chestii de genul "Nimeni din Romania". Daca tie nu iti iese un lucru nu inseamna ca alti sunt la fel ...

Ascary
Campion certificat
Bine,nimeni din Romania nu a putut plati cu Samsung Pay,e mai bine asa? Ca sa nu mai zic ca mi se pare un amatorism cras sa instalezi un apk de pe un site pentru a face plati bancare. Chiar nu are rost sa mai discutam,e singurul loc unde ai dreptate. Aici vorbim de banii nostri si nu de hack-uri. Atentie ce recomandari faceti.

IXela
Începător
Ma confrunt si eu cu aceeasi problema. Mentionez ca achizitia a fost facuta din Orange Shop.

sabbin
Începător
Daca nu ai smartphone Samsung nu o sa mearga. Cel putin acest raspuns l-am primit eu de la un operator pe Django... Cu toate ca pe site-ul Orange la number share nu se specifica acest lucru....