anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

eSim cu numarul orange pe care-l am si un nanosim din alta retea pt un iphone SE2?

Iosifc22
Începător
As vrea sa cumpar un iphone se2 si ma intereseaza sa pun pe el un eSim orange si un nanosim digi. Telefonul mermite aceasta ma intereseaza din punct de vedere al Orange. Precizez ca pt eSim vreau sa folosesc nr meu orange
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Funcționează ca un fel de dual sim.. deci o sa poti folosi pentru ce ai tu nevoie, dar sa ai abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Funcționează ca un fel de dual sim.. deci o sa poti folosi pentru ce ai tu nevoie, dar sa ai abonament.

Razvan
#StarMember
Da, se poate pune E-sim pe el, numai că codul de acces la e-sim este generat exclusiv în Orange Shop, în care multe sunt închise în această perioadă.

Iosifc22
Începător
Multumescpt raspuns

Miha_Z
#StarMember
Eu stiam despre cartelele de la Digi ca sunt 3G si ar merge doar pe terminale 3G. Cred ca nu ar merge pe acest tip de mobil.

Razvan
#StarMember
IPhone SE2 are slot de sim compatibil 2/3/4G.

Jay
Campion certificat
Știu ca utilizarea este condiționată de anumite modele, dar, era vorba de modele mai vechi.. Gasesti în link mai multe informații.. https://support.apple.com/ro-ro/HT209044

Miha_Z
#StarMember
Ai dreptate @Razvan. M-am uitat acum la caracteristici si asa arata.

vikeftimie
Junior entuziast
Va funcționa dacă numărul orange este abonament. Momentan Orange nu oferă suport eSIM pentru prepay.