anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate achiziționa un televizor de la Orange cu plata in abonament?

Paul1980
Junior

Salutare tuturor!

Se poate achiziționa un televizor de la Orange cu plata in abonament deja existent?

1 Soluţie acceptată‚

Salutare!

Dacă ai servicii fixe, adică tv și net, cred că se poate. Eu am luat tv în rate de la Orange în timpul perioadei contractuale.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/love/produse-recomandate/

Dacă ai abonament de voce sau de alt tip, nu se poate. Dar poți aplica pentru Orange Money, card de credit.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Paul.

Din cate stiu eu, nu. Doar daca e abonament nou sau prelungire. Si chiar si asa, nu stiu daca poti sa imparti costul TV-ului in rate pe factura.

Cu toate asta, daca vrei un TV in rate, poti sa-l iei de oriunde cu un card de credit. Iti pot recomanda Orange Money pentru asta. Ai 12 rate fara dobanda, oriunde in lume, la cumparaturi de minim 300 de lei.

Client Orange

Salutare!

Dacă ai servicii fixe, adică tv și net, cred că se poate. Eu am luat tv în rate de la Orange în timpul perioadei contractuale.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/love/produse-recomandate/

Dacă ai abonament de voce sau de alt tip, nu se poate. Dar poți aplica pentru Orange Money, card de credit.

Baftă!

Nu detin card bancar.

Totusi platesc lunar la ei peste 200ron cu tot cu reîncărcări  

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Incearca. 🙂 Varianta propusa de delfinas mi se pare comoda si concreta pentru contul tau.

Te asteptam cu vesti bune!

 

Client Orange

Merge în rate din Shop, dar să ai pachet Love. Altfel, nu cred. Spun din proprie experiență!

Salut!atat timp cat am deja abonament  la e de 3ani ,nu vad un motiv de ce nu?dacă vrei sa ti vizi marfa dai orice in rate ,nu toata lumea  are nevoie  doar de telefoane.

 

Orange este, in primul rand, un furnizor de servicii de telefonie și televiziune/internet, asta e obiectul principal de business. Vânzarea de echipamente și accesorii e ceva secundar, pt asta exista magazine specializate pe retail de electronice audio-video, IT, telefoane, etc

In loc sa faci acuzații, încearcă să aplici soluțiile care ți se oferă și să ne spui ce și cum ai rezolvat.

delfinas
#StarMember

Paul, cel mai simplu mod de a afla daca poti lua un tv pe abonament ar fi sa intri in magazinul online My Orange si sa faci o simulare de achizitie.

Anonim
Neaplicabil

Televizoare poți achiziționa în rate pe factura doar dacă ai și pachet de net+ tv, dacă ai doar abonament de mobil nu merge, îți spun din propria experiență 

Foarte corect, asta am spus și eu!

Lau2
Începător

Da eu am luat Samsung de 135 am platit un avans si restu in abonament 80 roni lina

La abonament cu servicii fixe. Nu merge la mobil.

Eu am mobil nu fix

E bine atunci. De la Shop sau partener Orange?