anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Returnare antena satelita

Maria8
Junior

Am reziliat contractul pentru TV satelit si vreau sa returnez antena satelit (impreuna cu receive-ul si telecomanda). De la Orange Shop mi s-a spus ca ei nu primesc antena. Pare sa nu existe o procedura pentru returnarea antenei satelit, iar mie nu-mi trebuie sa o tin, iar cei de la gunoi n-o ridica. Ma gandesc la o plangere la OPC, ptr a rezolva crearea unei politici de returnare a antenei la Orange. Unde se arunca aceste antene, stie cineva?

Multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Salutare! Antena satelit nu se mai returnează, în schimb receiverul și încărcătorul le poți preda personal la cel mai apropiat magazin OROC/Orange Shop de tine sau trimiți prin curier la adresa Depozit Orange Romania Communications, Str. Raului nr.397, Craiova, Dolj. Telefon: 0251429228. 

O zi binecuvântată! 😊🤗

 

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

delfinas
#StarMember

Maria. bun venit in Comunitate!!!

Daca nimeni nu o vrea, poate ajunge la un centru de fier vechi. 😉 Ma mir ca cei de la salubritate nu o iau, e din metal, nu?

PS   Eu stiu ca echipamentele se cer inapoi si ca cele de la OROC (fostul Telekom) trebuie duse la un magazin OROC, nu Orange (ORO) sau trimise prin curier. In ce oras  te afli?

Vio73
#StarMember

Salutare!

Antena satelit nu trebuie să o predai, doar receptorul și/sau cam-ul, cu alimentatorul ( cablul de alimentare).

O poți păstra sau da la fiare vechi, etc. 

Baftă!

Razvan
#StarMember

Salutare! Antena satelit nu se mai returnează, în schimb receiverul și încărcătorul le poți preda personal la cel mai apropiat magazin OROC/Orange Shop de tine sau trimiți prin curier la adresa Depozit Orange Romania Communications, Str. Raului nr.397, Craiova, Dolj. Telefon: 0251429228. 

O zi binecuvântată! 😊🤗

 

Vad ca acest raspuns a fost acceptat ca o solutie, (de cine nu stiu), dar nu a raspuns la intrebarea mea si anume " ce fac cu antena"?. Nu am nevoie s-o pastrez si nici timp sa umblu pe la fiare vechi s-o dau. Despre receiver si telecomanda stiam, cum am deja si scris in post... Orange ar trebui sa faca o politica de returnare si pentru antene.

Maria, eu am marcat răspunsul ca soluție pentru că este corect și cel mai complet și poate ajuta și pe alți membri. 

Vom întreba și noi colegii despre procedura (ce se întâmplă cu antena după rezilierea contractului) și vom reveni aici.

Maria, eu as insista la cei de la salubritate. E un deșeu metalic, trebuie să-l ia, e obligatoriu! Ce motiv invocă sa nu ia un deșeu refolosibil? Nu ridica gunoiul selectiv?

Voi insista/ Multumesc!

 

DanielaH
Moderator

Recomandarea colegilor noștri este ca antenele să fie predate la un punct de colectare fier vechi.

Asta i-am recomandat si eu, dar nu doreste. Ar mai ramane varianta sa o ridice cei de la salubritate, fiind de metal si intra la deseuri refolosibile, care trebuie "recoltate" obligatoriu.