anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Predare telefon Orange Shop

Catalin
Junior

Bună tuturor! Socrul meu a anulat prelungirea abonamentului si acum trebuie să predea telefonul primit la un magazin Orange Shop. Problema e ca sta intr-un orasel unde nu este Orange Shop. Intrebarea mea este daca pot sa-l predau eu in locul lui!

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

In acest caz probabil telefonul a fost livrat prin curier, deci predarea se poate face tot prin curier daca se cere acest lucru.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Blue12
Senior

Nu vad de ce nu ai putea...

Eventual, daca iti spun ceva cei din Shop, suna-l si da-l sa vorbeasca cu el, ar trebui sa inteleaga.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Catalin

Din punct de vedere contractual titularul trebuie sa predea echipamentul pentru ca la sfârșit se semnează un proces de predare-primire. Din punct de vedere al situației poți primi răspuns doar in acel Orange Shop daca te pot ajuta sau nu așa cum vrei tu. Prin ce metoda a fost anulata prelungirea si cand a fost facuta aceasta prelungire si unde? Ne poti da mai multe detalii?

Prelungirea a fost anulata telefonic. Prelungirea a fost efectuata prin telefon in data de 08.02.2023, socrul meu fiind sunat de la Bucuresti.

RafaHelper
#StarMember

In acest caz probabil telefonul a fost livrat prin curier, deci predarea se poate face tot prin curier daca se cere acest lucru.

Mulțumesc pentru ajutor! Am solicitat să-l trimitem prin curier.

RafaHelper
#StarMember

Cu drag!