anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot inchiria un STB suplimentar ?

gabi_5
Junior entuziast
Cum se procedeaza? Il pot lua dintr-un magazin orange ?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Intr-adevar, instalarea STB-ului la adresa ta poate fi realizata doar de catre un tehnician Orange; in acest sens, este necesar sa programezi o vizita a acestuia in locatie.

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Jay
Campion certificat
Mai gasesti aici un subiect asemanator, poate te ajuta.. https://comunitate.orange.ro/questions/1993565-chiria-lunara-receiver-tv-satelit-afara-primului

gabi_5
Junior entuziast
Multumesc Jay . doar ca nu as vrea sa imi trimita acasa un tehnician sa il instaleze , as vrea sa il ridic eu din magazin

Jay
Campion certificat
Teoretic, din moment ce, pe site, apare informatia despre cum sa-l conectezi, nu vad de ce nu s-ar putea sa-l ridici tu dintr-un magazin, unde sa semnezi un proces verbal de primire al dispozitivului si sa inchei un contract de inchiriere. Eu am observat destul de putine accesorii prin magazinele in care am intrat, asa ca, probabil ar trebui sa vorbesti intai la serviciul clienti, ca poate ti-l trimit intr-un magazin Orange care-ti este la indemana, sau, daca ai un magazin Orange in drum, poti intreba daca au.. Pana ajungi, poate a solicitat vreun coleg de comunitate asa ceva si-ti poate raspunde mai la obiect..

Ascary
Campion certificat
Gabi il poti lua din orice Orangeshop. Sa nu uiti sa ai cartea de identitate asupra ta.In caz ca nu au modelul pe care il vrei tu,faci o cerere si il ridici ulterior. De regula insa au noutăți,atat CAM-uri cat si receptoare.Daca nu vrei sa-ti vina un instalator sa ti-l monteze,cablul si mufele ti le achizitionezi separat. Din magazin nu iti da decat STB-ul.

DanielaH
Moderator
@gabi_5, ai reușit să închiriezi un STB suplimentar? Revino, te rog, în Comunitate și povestește-ne cum ai rezolvat cu instalarea lui. Răspunsul tău va fi, cu siguranță, util și pentru alți membri ai Comunității. Mulțumim!

Vio73
#StarMember
Nu poți ridica un stb din magazin, ci trebuie să ți-l instaleze un tehnician. Nu știu exact la ce serviciu te referi (fibră sau satelit), dar instalarea este și contracost. Trebuia să o faci la început. Cel puțin așa e la serviciul prin satelit.

Ascary
Campion certificat
Cred ca ai dreptate Vio. Neaparat sa il instaleze un tehnician Orange ca sa fie sigur ca serviciul e functional pe noul STB.

Vio73
#StarMember
Altfel nu se poate!

gabi_5
Junior entuziast
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri , am sunat la Orange și mi-au spus nu pot lua stb-ul din Orange shop , vine un tehnician acasă.

Ascary
Campion certificat
Uite ca se poate 🙂

gabi_5
Junior entuziast
Ascary , cum trebuie să procedez ?

Razvan
#StarMember
Probabil vei semna un PV de primire și apoi vei fi taxat la următoarea factură.

gabi_5
Junior entuziast
Sincer nu știu ce să mai cred, unii zic că pot lua stb-ul din Orange shop, ce-i de la Orange zic că nu, ei zic că trebuie să vină un tehnician să îl instaleze

Salut! Intr-adevar, instalarea STB-ului la adresa ta poate fi realizata doar de catre un tehnician Orange; in acest sens, este necesar sa programezi o vizita a acestuia in locatie.