anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu-mi merge internetul prin router B311-221

Gobi
Junior entuziast
Salutari, am un router cu sim model B311-221 de la Huawei, ideea e ca nu merge deloooc ma omoara, semnal la 75-80 si tot nu merge, ce pot sa i fac ca l am mutat peste tot, poate cineva sa mi recomande un router 4g+ sau o antena sau orice sa l fac sa mearga sa ma pot uita pe tiktok macar, abia m am mutat la tara si wi fi ul nu ajuta deloc. Multumesc
37 Răspunsuri 37

Vio73
#StarMember
Chiar nu înțeleg! Cei de la 300 ți-au spus că există vreo incompatibilitate?

delfinas
#StarMember
Mda, nu stiu cum s-ar putea rezolva... Deocamdata, poti incerca sa faci un hotspot de pe telefon, daca ai net suficient pe cartela/abonament.

Gobi
Junior entuziast
Revin cu un update. Am pus iar abonamentele in routerul nou, abonamente de la orange si telekom, prima data nu stiam ca trebuie pus pin ul, le am pus router ul recunoaste sim urile dar acolo tot internet disconnected ramane. Nu vreau sa mi fac hot spot de pe telefon pt ca lucrez cu tel+pc simultan si nu ma ajuta. Multumesc

Gobi
Junior entuziast
Cei de la 300 si cei de la 401 mi au spui ca orange nu garanteaza ca simul lor va merge in alte modem uri.

Vio73
#StarMember
Trebuie dezactivat pin-ul de la sim-ul respectiv într-un telefon, că altfel nu va merge. Deci bagi sim-ul în telefon, scoți acel pin 0000 și după aceea sper să meargă. Detalii aici: https://youtu.be/ttSRsfXWQDE

Gobi
Junior entuziast
Dl. VIO am scos pin urile. Nu merge. Imi ramane asa : vezi atasamnt

Vio73
#StarMember
Chiar nu știu ce să mai zic! Foarte ciudat! Prin cablu lan ai incercat?

Paulina
Începător
Buna, Gobi, aceeasi problema o am si eu, de 3-4 luni. Nu stiu ce se poate face, are viteza spre deloc.