anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Expediere aparat wifi

Flavius4566
Junior entuziast

Am reziliat serviciul internet, pot trimite prin posta, cu confirmare de primire la adresa care mi s-a dat, aparatul wifi?

1 Soluţie acceptată‚

Mi a comunicat operatorul Orange că în județ la mine nu mai exista magazin unde se predau aparatele...

Mi a spus că o pot face prin curier și am întrebat dacă și posta a spus că da 

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Flavius,

Din cate stiu eu, nu. Pentru ca cel mai probabil vei avea de semnat de predare. Cred ca singura varianta e in magazin.

Client Orange

Mi a comunicat operatorul Orange că în județ la mine nu mai exista magazin unde se predau aparatele...

Mi a spus că o pot face prin curier și am întrebat dacă și posta a spus că da 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ah, in cazul asta presupun ca se poate. 

Client Orange

@Flavius4566: Atunci Orange are obligația să îți comunice condițiile de trimitere a coletului: Adresă poștală (inclusiv departament abilitat la acea adresă),  taxe aferente serviciilor poștale (poșta nu îți va prelua nici un colet fără să plătești). Deci câteva detalii despre care să întrebi ar fi binevenite. Iar dacă ei au dat OK-ul, atunci succes.

Flavius4566
Junior entuziast

Mi a dat adresa ...desigur că eu voi plati taxa poștală ,asta sa fie paguba😁

@Flavius4566: Atunci, având detaliile aferente expedierii routerului, doar puțin ambalaj peste cutia în care ți-a fost predat routerul și etichetele aferente de Expeditor / Destinatar... și o prezență la poștă când ai timp... și o grijă mai puțin pentru tine. Spor! 😉

Flavius4566
Junior entuziast

Abonamentul il am de peste 10 ani ...nu mai am  cutia in care a fost adus aparatul wifi ,cred că asta nu e o problema ..plus că mi sa mai schimbat de câteva ori aparatul și mi a dat tot aparate folosite fara ambalaj 

@Flavius4566: Nu e problemă, doar că o cutie tot va fi necesar pentru colet 😉. Important este device-ul de predat. 

Flavius4566
Junior entuziast

Desigur cutie 😁