anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu pot cumpăra un Smart TV in rate prin abonament?

Thearipper
Începător
De ce nu pot cumpăra un Smart TV in rate prin abonament?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Încerci să faci această achiziție în magazinul online sau ai fost într-un Orange Shop/ Store? Pentru achiziționarea unui televizor in rate trebuie facută o solicitare într-un magazin fizic (Orange Shop sau Partener).

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator

@Thearipper, bine ai venit în Comunitate!

 

Pașii pentru achiziționarea unui televizor în rate sunt următorii:

  • În primul rând, trebuie să ai deja un abonament de voce mobilă sau internet de la Orange și să îți activezi un pachet Orange Love cu internet fix și televiziune
  • Alegi televizorul pe care dorești să îl cumperi în rate și optezi pentru plata în 18/ 24 de rate pe factura Orange
  • Semnezi contractul de rate
  • Livrararea televizorului se face imediat după activarea serviciilor fixe

 

Poți beneficia de această ofertă dacă ești abonat Orange de cel puțin 18 luni, nu ai înregistrat datorii până acum, iar valoarea lunară a abonamentului tău este mai mare sau egală cu valoarea ratei pentru care vrei să optezi. 

 

Tu îndeplinești aceste condiții?

Uite aici mai multe detalii care sperăm să te ajute: https://www.orange.ro/love/produse-in-rate/

Thearipper
Începător
Problema e că nu îmi apare sau nu știu eu unde sa optez pentru plata in rate pe factura Orange

DanielaH
Moderator
Încerci să faci această achiziție în magazinul online sau ai fost într-un Orange Shop/ Store? Pentru achiziționarea unui televizor in rate trebuie facută o solicitare într-un magazin fizic (Orange Shop sau Partener).

Thearipper
Începător
Am înțeles acum.. eu incercam online