anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum sa configurez Orange Tv Go pe Chromecast TV ultra 4k?

Iulian_16
Junior entuziast
Buna seara. Am un tv oled lg cu sistemul webos si nu are aplicatiile android sau posibilitatea de a instala Orange tv go. Am achizitionat un Google chromecast ultra 4k acela alb cu telecomanda si cu Google tv.Problema este ca nu exista aplicatia Orange tv go in aplicatiile Google tv si nu o pot descarca direct, daca stiti cum va rog sa ma ajutati. De altfel si de pe tel cand fac cast direct pe tv din Orange tv go, pe ecran apare sigla Orange si ramane o imagine statica fara sa se intample nimic. Deci, cum pot totusi sa vad acest serviciu de Orange tv go pe un tv lg oled nou cu Google Chromecast 4k nou.? Rog ajutor de la voi caci la serviciul clienti este dezastru cu operatoarele.
1 Soluţie acceptată‚

Sorini
Începător
Salut ! Am avut și eu problema asta . Rezolvare: 1. Pe chromecast, din Setări, obține permisiunea să instalezi aplicații din"alte surse". 2. Pe Chromecast ȘI pe telefon instaleazaă aplicatia Send Files to TV 3. Pe Chromecast instaleaza aplicatia FX file explorer. 4. Instaleaza pe telefon aplicatia APKMirror. 5. Din APKMirror (apkmirror.com) descarcă in telefon fisierul corespunzator aplicatiei Orange tv go 6 Trimite din telefon spre chromecast acest fisier cu ajutorul aplicatiei Send Files to TV 7 Localizează pe chromecast acest fisier cu ajutorul FX explorer si instaleaza-l. Cam acestia sunt pașii in linii mari, la mine merge perfect. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

39 Răspunsuri 39

Iulian_16
Junior entuziast
Ma oboseste teribil atata munca pentru rahatul de orange tv go.Am descarcarcat apk orange tv go, l am trimis in cloud. Browserul instalat de mine acel downloader browser gaseste google chrome ca browser de descarcat insa nu vrea sa il descarce la mine si nici cloud ul Drive de la ei nu ma lasa. Scrie ca acest dispozitiv chromecast nu permite descarcarea. E o ciudatenie undeva pe care nu o inteleg. Eu doar sunt conectat la chromecast cu contul meu de google/mail/etc dar nu ma lasa nici din browser sa intru in drive.

Iulian_16
Junior entuziast
Nu reusesc sa instalez nimic.Am incercat toate variantele, am dat permisiune de instalare pentru toate aplicatiile posibile si nu se poate.Renunt pentru moment la instalare ai fac tot ce imi sta in putinta sa scap si de orice serviciu de la Orange. Multumesc de ajutor.

Iulian_16
Junior entuziast
Am cautat si in play store al chromecast, am incercat si din browserul ala sa intru in cloud Drive a lui google, nu ma lasa, parca ma face sa ma simt ca fac vreo chestie ilegala sau imi lasa sentimentul ca obtin ceva pe sub mana.Asa bataie de joc cu aplicatia asta orange go eu nu am mai pomenit.Zici ca ar fi ceva prohibitiv si trebuie sa o obtii prin nustiu ce sacrificii.Pai m a bestelit toata familia ca de cateva zile nu mai fac altceva decat butonez aparate.Ba telefoane, ba tv, ba chromecast, ba laptop....Asa m am suparat si eu de imi vine sa dau cu oua in sediile Orange.

RafaHelper
#StarMember
@Iulian_16, din ce vad eu tu intri gresit in Magazin Play. Cred ca putem rezolva problema ta, din pacate eu nu am acest dispozitiv sa te ghidez exact. Scrie-mi pe instagram si voi incerca sa te ajut pas cu pas in privat, poti cauta dupa rafa.helper

Vio73
#StarMember
@Iulian, Înainte să existe aplicația Orange tv go în magazinul play pentru tv cu android, eu luam această aplicație tot din aptoide. Deci dacă rafa.helper îți spune că are disppzitivul, te poate ajuta. Succes!

Sorini
Începător
Salut ! Am avut și eu problema asta . Rezolvare: 1. Pe chromecast, din Setări, obține permisiunea să instalezi aplicații din"alte surse". 2. Pe Chromecast ȘI pe telefon instaleazaă aplicatia Send Files to TV 3. Pe Chromecast instaleaza aplicatia FX file explorer. 4. Instaleaza pe telefon aplicatia APKMirror. 5. Din APKMirror (apkmirror.com) descarcă in telefon fisierul corespunzator aplicatiei Orange tv go 6 Trimite din telefon spre chromecast acest fisier cu ajutorul aplicatiei Send Files to TV 7 Localizează pe chromecast acest fisier cu ajutorul FX explorer si instaleaza-l. Cam acestia sunt pașii in linii mari, la mine merge perfect. Succes!

Iulian_16
Junior entuziast
Am rezolvat. Multumesc utilizatorului Sorini. Dupa multe incercari am reusit cu solutia data de el cu mentiunea ca trebuie sa ai un telefon cu android mai vechi gen-7.Cu Android 10 nu a mers. Multumesc frumos.

Vio73
#StarMember
Bine că ai reușit, după multe încercări! Felicitări !

beni123
Începător
Androidul a luat o amploare foarrte mare.Un upgrade adevarat de de tv go si games este achizitia tv box nvidia tegra xishiel plus un monitor recomand pls 27 inch de la samsung.Explorarea acestui sistem va va aduce foarte multe satisfactii

Iulian_16
Junior entuziast
Nene...am Oled...8k...120hz