anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum fac port forwarding pe routerul huawei HG8247W5?

Typical_Spender
Începător
As vrea sa fac port forwarding pe router dar imi cere un wan name.Am ceva abonament Internet fibra optica + televiziune home la 9lei pe luna
1 Soluţie acceptată‚

Trixen
#StarMember
Salut, Subiectul a mai fost dezbatut in comunitate. Nu se poate face asta pentru ca routerul nu primeste o adresa IP v4, ci doar IPv6, apoi se foloseste DSLite pana la un punct de agregare Orange (care iti da adresa IP v4 publica pe care o vezi). Daca vrei sa primesti o adresa IP v4 pe router, trebuie sa soliciti IP static si sa platesti 2 euro sau 2.5 euro, nu mai stiu.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Trixen
#StarMember
Salut, Subiectul a mai fost dezbatut in comunitate. Nu se poate face asta pentru ca routerul nu primeste o adresa IP v4, ci doar IPv6, apoi se foloseste DSLite pana la un punct de agregare Orange (care iti da adresa IP v4 publica pe care o vezi). Daca vrei sa primesti o adresa IP v4 pe router, trebuie sa soliciti IP static si sa platesti 2 euro sau 2.5 euro, nu mai stiu.

E jenant. Am sunat la relatiii clienti (300) pentru a discuta cu cineva de la tehnic. Mi s-a raspuns sec ca nu se poate. Fara alte detalii, solutii.

Orange e primul operator telecom pe care il platesc si imi limiteaza optiunile din router. Ma gandesc la carfe din concurenti sa ma mut.

FLo1
#StarMember
@Typical Spender: Uite un topic din Comunitate, inclusiv cu un răspuns oficial din partea Orange. Sper să își clarifice neclaritățile. https://comunitate.orange.ro/questions/2675130-port-forwarding-huawei-hg8247u#answer_7742059

Typical_Spender
Începător
@Trixen Da dar cum setez dslite?