Echipamente și setări
Află tot ce ai nevoie să știi despre echipamentele de Internet și TV și cum să le setezi
anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Postări pe forum

Ghid pentru a selecta sursa de imagine TV

Dacă întâmpini una din situațiile de mai jos este necesar să selectezi sursa de imagine TV din setarile televizorului. Erori posibile: - Lipsa semnal / No signal- Ecran albastru / negru- Verifică conexiunea cablului și setarile dispozitivului sursă -...

f1.PNG GeorgianaD_1-1700560751811.png GeorgianaD_2-1700560804536.png
GeorgianaD de către Moderator
  • 789 Vizualizări
  • 4 răspunsuri
  • 10 aprecieri

Ghidul utilizatorului pentru STB (Set To Box)

Receiverul sau STB-ul (Set To Box) este un dispozitiv care conectează televizorul la o sursă externă de semnal, convertind semnalul în conţinut video și audio care apare pe ecranul televizorului. Acestea sunt diferite în funcție de tehnologia utiliza...

f2.png f3.png f4.png f5.png
GeorgianaD de către Moderator
  • 773 Vizualizări
  • 5 răspunsuri
  • 13 aprecieri

Setari Zte f6605R

Buna ziua. Am achizitionat un pachet 2300mbs cu routerul zte. Problema este urmatoarea inainte aveam pachet 1000mbs cu huawei. Pe cablu lan cu noul zte nu depaseste mai mult de 320mbs, am incercat si in alt port si la fel.Placa de retea este de 1000....

Iulian8282 de către Începător
  • 282 Vizualizări
  • 22 răspunsuri
  • 8 aprecieri

Static Routes ZTE F6605R

Am un router ZTE F6605R de la Orange si as vrea sa adaug rute statice, dar nu gasesc setarea. Nu are asa ceva sau nu stiu eu?

cfp_90 de către Începător
  • 365 Vizualizări
  • 11 răspunsuri
  • 2 aprecieri

Internetul pica pe ZTE F6605R

Buna ziua,Am o problema cu routerul ZTE F6605R si abonamentul de fibra 2300 de la Orange. Am PC-ul legat cu cablu ethernet direct la router si toate sunt bune si frumoase pana cand am conversatii pe skype si fac anumite actiuni in paralel, moment in ...

efdi de către Junior
  • 155 Vizualizări
  • 8 răspunsuri
  • 9 aprecieri

Soluționat! Predare echipamente reziliate

Consultantul orange mi a dat adresa sa trimit echipamentele reziliate iar ce-o de acolo nu au vrut sa le primească...e normal ?Când un consultant îți dă informati despre ceva știe de ce o face ...atunci de ce nu au primit echipamentele .Oricum eu nu ...

Flavius4566 de către Explorator
  • 480 Vizualizări
  • 13 răspunsuri
  • 6 aprecieri

Soluționat! [Rezolvat] Problema deconectare internet ONT ZTE 6605R

Hello! Alaltăieri a venit echipa tehnica să îmi schimbe ONT-ul cu modelul ZTE 6605R și întâmpin doua probleme destul de mari. Dispar foarte des cele două conexiuni WiFi și durează foarte mult până își fac la loc apariția. Sunt momente in care atât Wi...

pompiliu92 de către Junior
  • 422 Vizualizări
  • 12 răspunsuri
  • 9 aprecieri