anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Am probleme cu conexiunea Router Huawei cu DVR camere

Strauli
Junior entuziast
Conectare la Dvr
1 Soluţie acceptată‚

Strauli
Junior entuziast
Se cheama IP dedicat, apare pe optiunile de internet la My orange= 1€/lună. Dupa activare am solicitat informatii pe Chat si am primit un link de unde am aflat IP-ul. Multumesc ptr. interes

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Din cate inteleg eu, ai raspunsul mai sus.

Citez:
“Am obtinut IP dedicat. Dupa activarea optiunii am facut setarile necesare cu ajutorul unui prieten. Acum pot vedea camerele si inter si din ext.

[...]

Se cheama IP dedicat, apare pe optiunile de internet la My orange= 1€/lună. Dupa activare am solicitat informatii pe Chat si am primit un link de unde am aflat IP-ul. Multumesc ptr. interes"

Client Orange

FLo1
#StarMember
@Strauli: Important este că ai problema rezolvată. Poți oferi detalii? IP public? IP fix? Costuri suplimentare? Banuiesc că nu ai schimbat operatorul de rețea.

Strauli
Junior entuziast
Se cheama IP dedicat, apare pe optiunile de internet la My orange= 1€/lună. Dupa activare am solicitat informatii pe Chat si am primit un link de unde am aflat IP-ul. Multumesc ptr. interes

FLo1
#StarMember
@Strauli: din pacate (pt Orange) informația este ținută la "cearceaf", destul de vag detaliată, și mai mult pentru sector de bussiness. Interesant ca nici macar daca întrebi nu ți se oferă alternativa, chiar contra cost. Eventual, ca tine, dacă vii deja cu soluția, primești detaliile. Cred că Orange nu dorește promovarea acestor servicii, păstrându-le pentru cazuri extreme.

Strauli
Junior entuziast
Concluzia mea este că sectorul de asistenta tehnica nu este comunicativ si nu accepta sa discute cu clientii. Paseaza totul la comercial. Noapte buna!!