anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dezactivare cod pin HD Kaon după transfer Telekom

Jalea_dan1989
Începător
Bună ziua. Cum pot dezactiva codul pin al Kaon HD Box? Au venit băieții de pe teren, au mutat antena pe satelitul nou de la Telekom, iar acum aproape toate canalele îmi cer pin. Cum îl pot dezactiva definitiv?
9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember
Salutare! Codul pin trebuie să fie 0000 sau 1234, în principiu. Te sfătuiesc să încerci câte o singură dată, iar dacă nu funcționează, să suni la suportul Orange , adică la 300 sau 0374300300 ( din orice rețea) și apoi la 1-3-2, pentru asistență. Succes!

DanielaH
Moderator
@Jalea_dan1989, ai reușit să dezactivezi codul PIN? Este vorba despre un PIN setat pentru control parental? Pin-ul standard este 0000. Te așteptăm să revii cu mai multe detalii.

Salutare, @Simona8 ! Ai reușit să îți dezactivezi codul PIN? Codul PIN standard este 0000. Te așteptăm cu feedback in Comunitate.

Jalea_dan
Începător
Bună. Știu pin ul 0000, problema nu e pin ul. E dezactivarea acestei funcții. Nicăieri în meniu nu apare funcția de dezactivare și e foarte deranjant. După ora 9 dacă vrei sa te uiți la un film și sa schimbi canalul, toate au minim 12 ani. Cum se poate dezactiva?

Vio73
#StarMember
Vezi dacă te ajută ceea ce este pe aici: https://www.hdsatelit.com/2011/12/resetare-parola-receivere-satelit-si.html?m=1

Jalea_dan
Începător
Salutare. Știu pin ul, nu ma interesează resetarea pinului. Am funcția asta. Vreau sa dezactivez de tot cererea pinului. Adică dezactivarea controlului parental.

DanielaH
Moderator
@Jalea_dan, poți încerca următorii pași - Meniu programe/ Canale restricționate/ Niciunul/ PIN sau Meniu configurare/ Control parental.

Aceiasi problema am si eu , este stresant.Acum am cautat canale restrictionate si nu este Setare de asa ceva , este stresant la ora 20:00 aproape toate canalele cer Pin, am doua decodoare ,la un decodor am uitat pinul , ce fac acum ?

Simona8
Începător

Aceiasi problema am si eu , azi am reinstalat si imi cere aproape la toate canalele pinul, este stresant , la un decodor am uitat pinul ,ce fac acum ?