anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Erori de funcționare / afișare a paginii Comunității Orange

FLo1
#StarMember
Dragi membrii ai Comunității, deși cu vagi bănuieli, nu știu dacă ați întâlnit o situație mai ”atipică” decât cea din atașamentele prezentate. Mai exact, pe desktop, primele imagini (1-4) sunt capturi din conținutul afișat într-o pagină de CHROME a paginii Comunității Orange: foarte interesantă ca HEADER.
Pe de altă parte, o problemă de conectică: Fie că este vorba de www.orange.ro , sau de cont (orange.ro/myaccount/reshape/ ), sau vreo pagină din HELP-ul Orange.... am de-a face cu eroarea surpriză din imaginile (5-6). Observație: Dacă ar fi o problemă de internet / server / provider.... atunci aceste erori ar apărea și pe alt browser (ex: Firefox), dar aici funcționarea conectivității e ok. Similar și afișarea în pagină: Chrome-ul afișează pagina Comunității precum în atașamente, însă pe un FireFox (alt browser) afișarea este ok. Ca un alt detaliu: CHROME-ul pe Android este ok. 🙂
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@FLo1, încearcă să ștergi memoria cache și cookies din Chrome.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

DanielaH
Moderator
@FLo1, încearcă să ștergi memoria cache și cookies din Chrome.

delfinas
#StarMember
Eu folosesc Firefox atat pe laptop, cat si pe mobil si, de ceva vreme, nu mai am erori in afisarea paginilor de pe orange.ro. Poate site-ul nu (mai) e adaptat pt Chrome, poate sunt niste plugin-uri corupte, lipsa sau neactualizate.

FLo1
#StarMember
În general am un oarecare ”istoric” de navigare, căutare, gestionare, adică anumite ”tabieturi”. Ștergerea cache și a prăjiturelelor cam ... resetează mare parte din aceste date. Aveam o bănuială, dar întrucât nu am avut alte site-uri afectate de acest comportament.... am preferat să amân ștergerea necesară. Paradoxul mai mare îl am în privința erorii de accesare/conectare la orange.ro. Verdict final: Problemă rezolvată atât în privința afișării cât și a accesării / conectării. Completare: ”Fenomenul” am observat că are o frecvență de ”apariție” cam la 3-4 luni, și a apărut cam simultan pe chrome, atât pe desktop work, desktop home, dar nu pe androidul smartului. Acum e ok.

delfinas
#StarMember
Flo, ia uite la ce am primit eu reclama: https://www.orange.ro/aplicatii/extensie-chrome/?utm_source=facebook_oro&utm_medium=cpm&utm_campaign=ORO_Facebook_Retail%20and%20Others_Extensia%20Chrome%20Orange_CPM_Aug20_Traffic_NA_RMKT&utm_content=Extensie%20-%20Add%20to%20cart&fbclid=IwAR3mXkD3V_HihjsOf5qE0hvc3zbwN2Sw_2hSuUqh7NzQIP_4ZRru388Z2x0

FLo1
#StarMember
@delfinas: O cunosc (aproximativ), de altfel chiar la accesarea www.orange.ro, pe fiecare bucată de browser, de pe fiecare dispozitiv de pe care vei accesa site-ul Orange, mesajul de activare a notificărilor din partea Orange va fi prezent. 🙂 Nu e o excepție, nu e o surpriză, este doar o altă pagină de web care s-a aliniat tendințelor de marketing, sub sloganul ”de ce să faci ceva diferit dacă nimeni nu face altfel?” 🙂