anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot edita o discuție inițiată în comunitate! De ce?

Neaplicabil
Salutare, acum am observat că atunci când inițiez o discuție sau pun o întrebare aceasta nu mai poate fi editată dacă vreau să corectez o greșeală de tastare.
Răspunsurile pe care le dau pot fi editate fără nici o problemă dar dacă sunt inițiatorul unui topic nou acela nu este editabil.
Așa e la toți, așa a fost dintotdeauna sau... e ceva la mijloc?!
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@alterego acest lucru este normal. Dacă adaugi un topic și nu ai încă răspunsuri îl poți edita. Dacă deja au fost adăugate răspunsuri pe topicul tău, nu mai poți edita pentru a împiedica schimbarea sensului topicului. Dacă dorești să editezi ceva pe un topic poți apela opțiunea de raportare și ne vom ocupa noi de editare, dacă este vorba despre o greșeală de tastare.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@alterego acest lucru este normal. Dacă adaugi un topic și nu ai încă răspunsuri îl poți edita. Dacă deja au fost adăugate răspunsuri pe topicul tău, nu mai poți edita pentru a împiedica schimbarea sensului topicului. Dacă dorești să editezi ceva pe un topic poți apela opțiunea de raportare și ne vom ocupa noi de editare, dacă este vorba despre o greșeală de tastare.

Neaplicabil
@MihaelaC mulțumesc mult... mi s-a întâmplat de câteva ori să descopăr greșeli minore de sintaxa sau de semantică și n-am putut corecta... într-adevăr erau deja răspunsuri.

FLo1
#StarMember
Prin raportarea conținutului sau chiar revenire cu un alt mesaj, orice corecție se poate face chiar și în titlu, atât timp cât nu se modifică sensul (cerința) sau fondul problemei. Dacă sunt doar probleme de editare, acestea se pot rezolva. Detalii suplimentare sau fraze întregi pe topic din câte știu nu se pot adăuga ulterior ca simplu utilizator. Pentru aceasta există administratorii (arbitrii) platformei.

mihai_13
Maestru
ca sa te faci de rusine 😉 glumesc sa nu te superi ... nu esti nici primul nici ultimul care posteaza cu greseli gramaticale .