anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce mi se schimba username-ul in Comunitate?

AdinaB
Junior
Am ales de cateva ori numele si mi se tot schimba.
De ce ma lasa sa aleg daca deja exista?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@AdinaB, mulțumim pentru întrebare!

Avem în planul viitor de dezvoltare a platformei și introducerea unei funcționalități care nu va mai permite înregistrarea/ autentificarea cu un username existent. Până vom implementa aceasta dezvoltare, pentru a evita confuziile, schimbam manual numele utilizatorilor dublati, cu notificarea pe e-mail a acestora. Binenteles că există posibilitatea ca oricând acest username să fie schimbat chiar de către utilizator din profilul său.

 

Userul AdinaB nu mai există în Comunitate, deci acum este OK.

Mulțumim pentru înțelegere și te mai așteptăm!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Pentru asta suntem aici, sa imbunatatim comunitatea, fiecare dintre noi... In urma parerilor, pot avea loc modificari, acolo unde este cazul... Comunitatea este in permanenta crestere si schimbare, orice idee este binevenita… Probabil, la un moment dat se va putea alege un user care nu exista inca..

Razvan
#StarMember
Poate nu este conform cu ceilalți utilizatori, poate alții au ales deja numele tău, pentru a nu se crea o confuzie.

Miha_Z
#StarMember
Se schimba pentru a nu exista 2 membri cu acelasi ID.

DanielaH
Moderator

@AdinaB, mulțumim pentru întrebare!

Avem în planul viitor de dezvoltare a platformei și introducerea unei funcționalități care nu va mai permite înregistrarea/ autentificarea cu un username existent. Până vom implementa aceasta dezvoltare, pentru a evita confuziile, schimbam manual numele utilizatorilor dublati, cu notificarea pe e-mail a acestora. Binenteles că există posibilitatea ca oricând acest username să fie schimbat chiar de către utilizator din profilul său.

 

Userul AdinaB nu mai există în Comunitate, deci acum este OK.

Mulțumim pentru înțelegere și te mai așteptăm!