anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot accesa comunitatea de pe telefon?

Ciucuras
Cunoscător certificat
Ziua intru in comunitate de pe desktop insa as vrea sa intru si seara sau in weekend de pe telefon. Pana acum am accesat comunitatea intrand in mail si accesend linkul atasat la notificare. Mai exista o alta modalitate de a accesa comunitatea?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Poți face și shortcut pe telefon.

 

Pentru Android, primul pas este să accesezi site-ul Comunitatii https://comunitate.orange.ro/. Apoi intri în meniul browser-ului apăsând pe cele trei puncte în colțul din dreapta sus. În meniu vei găsi în partea de jos butonul “Add to Home screen”. Browser-ul îți va cere să confirmi crearea shortcutului, după care shortcut-ul va fi adăugat pe homescreen.

 

Pentru IOS trebuie sa folosești Safari. Deschizi site-ul Comunității, apeși pe buonul de share (dreptunghiul cu săgeată în sus), scroll dreapta printre opțiunile din meniul de share până găsești "Add to Home Screen". Vei fi rugat să introduci numele shortcutului după care selectezi "Add button". Shortcutul va apărea pe homescreen și se va comporta ca un icon normal. Atunci când îl vei deschide va încărca pagina în Safari.

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

Miha_Z
#StarMember
Poti accesa acelasi link si de pe mobil. Daca tu intri in comunitate prin intermediul email-ului, dai clic pe link-ul atasat si te directioneaza direct in comunitate. Eu doar de pe mobil intru in comunitate pentru ca mi se pare mai usor si am acces oricand doresc si nu sunt conditionata de un calculator sau laptop. Iti recomand cu mare drag folosirea comunitatii de pe mobil, fiindca poti oricand raspunde colegilor la intrebari fie ca esti acasa, la munca sau intr-un mijloc de transport.

Razvan
#StarMember
Accesând din browserul de navigare al telefonului direct linkul https:comunitate.orange.ro/home, simplu si rapid.

Alex_G_
Cunoscător
Eu încă de la început am intrat doar de pe telefon, mi se pare foarte comod. Intri pe comunitate.orange.ro și apoi apeși pe Autentificare, introduci datele tale de logare, adresa de mail și parola și apoi treaba e simpla, la doar o atingere distanța. Interfața este foarte plăcută și ușor de folosit, îți va plăcea. Eu nu prea mai folosesc laptopul in ultima perioada, așa cum s-a mai discutat și intr-un alt topic, am început sa utilizez telefonul la aproape toate activitățile. Plus ca dacă vrei sa atașezi și poze e mult mai comod ca le poți lua direct din telefon, fără a trebui sa le descarci mai întâi in laptop.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Multumesc @Razvan, asta voiam sa stiu. Am incercat asa si am intrat direct in pagina mea. O sa imi fie un pic greu sa bag de fiecare data linkul, cu timpul il voi invata.

Jay
Campion certificat
Eu si pe telefon, tot din mail, intru pe link si apoi las pagina deschisa in browser.. si, cand pot intra, apas doar pe browser-ul de internet.. e intr-adevar mai comod, ca poti sta unde vrei si, poti adauga diverse imagini, timp sa ai..

Miha_Z
#StarMember
Eu intru in comunitate si din mail si din browser ca am pagina salvata. E suficient sa scriu comunitate si-mi ofera direct pagina dorita.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Din mail intru si eu pe telefon. Doream sa pot intra direct fara mail. Nu am salvata pagina, nu am incercat. E o idee buna de incercat. Sper sa ma descurc, sa-mi fie mai usor sa accesez comunitatea.

DanielaH
Moderator

Poți face și shortcut pe telefon.

 

Pentru Android, primul pas este să accesezi site-ul Comunitatii https://comunitate.orange.ro/. Apoi intri în meniul browser-ului apăsând pe cele trei puncte în colțul din dreapta sus. În meniu vei găsi în partea de jos butonul “Add to Home screen”. Browser-ul îți va cere să confirmi crearea shortcutului, după care shortcut-ul va fi adăugat pe homescreen.

 

Pentru IOS trebuie sa folosești Safari. Deschizi site-ul Comunității, apeși pe buonul de share (dreptunghiul cu săgeată în sus), scroll dreapta printre opțiunile din meniul de share până găsești "Add to Home Screen". Vei fi rugat să introduci numele shortcutului după care selectezi "Add button". Shortcutul va apărea pe homescreen și se va comporta ca un icon normal. Atunci când îl vei deschide va încărca pagina în Safari.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Mulțumesc. Exact asta am făcut, acum am comunitatea pe ecranul telefonului. Mai mult, am descarcat și pagina, sa fiu sigura ca pot accesa oricum.

Miha_Z
#StarMember
Uite acum cate metode avem de a accesa comunitatea. Timp sa avem de butonat, ca modalitati de accesare avem slava Domnului.

Vio73
#StarMember
Mulțumesc! La metoda asta chiar nu m-am gândit.

Alex_G_
Cunoscător
Nu știam de chestia cu shortcut-ul, este o varianta tare buna. Cred ca voi încerca și eu sa fac așa. Câte modalități sunt de a accesa comunitatea.

Vio73
#StarMember
Am pus-o și eu în aplicare și este super ok!

Neaplicabil
Intr-adevar se poate accesa de pe un browser dar eu as fi de parere ca nu neaparat o aplicatie separata dar introdusa in aplicatia MyOrange o sectiune de comunitate ar fi mult mai comod 😄