anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Am vrut sa retrag numerar de la 2 atm, banci diferite, si nu am reusit

user_16952147
Junior

buna dimineata, am vrut sa retrag numerar de la 2 atm , banci diferite si nu am reusit....defectiune tehnica!!!????

1 Soluţie acceptată‚

buna ziua, toate cardurile OM au fost nefunctionale o perioada, a doua zi a functionat. ..

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

RafaHelper
#StarMember

Salut @user_16952147

Ai primit o eroare pe ecranul ATM?

user_16952147
Junior

nu, cardul a fost scos si pe display a aparut ca tranzactia nu s-a putut efectua datorita unor probleme tehnice...probabil nu de la atm-uri, cu putin timp inainte mi-a fost refuzata o plata cu tf si nfc.....

Pololică
#StarMember

"Defectiunea Tehnica" nu inseamna doar Orange Money, ci poti fi trei cauze:

  • probleme la banca de unde retragi (sau faci plata)
  • probleme la Orange Money
  • probleme la intermediarul de plati (plata dintre client si furnizor este intermediata de un tert)
  • sau orice combinatie intre cele de mai sus

Uneori mai sunt erori datorate de unele perioade de mentenanta (unde intra pe fir si ... furnizorii de internet care asigura transmisia de date).

RafaHelper
#StarMember

@user_16952147 tocmai asta e eroare "tranzactia nu s-a putut efectua datorita unor probleme tehnice"

Si in cazul plații ai primit o chitanța ce iți spune eroarea întâmpinata in timpul plații. 

Pentru a verifica contul si cardul tau poți lua legătura cu serviciul clienți Orange Money.

Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-contactez-serviciul-clienti-orange-money-15768

multumesc

Cu drag, sa ne spui daca s-a rezolvat problema ta.

ok, o zi usoara1

DanielaH
Moderator

@user_16952147, s-a rezolvat situația?

buna ziua, toate cardurile OM au fost nefunctionale o perioada, a doua zi a functionat. ..