anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu se poate pune un cod pin personalizat la cardul Orange Money?

andreisaava
Junior
Buna. Recent am schimbat codul pin al cardului meu Orange la un bancomat, insa mereu cand retrag de la bancomat nu functioneaza cu pin-ul nou, tot pe cel vechi trebuie sa il introduc. Oare de ce? Nu se poate pune un cod pin personalizat?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Optiunea e acolo (la bancomat), dar nu schimba efectiv PIN-ul. Cum zicea si Vio, singura varianta este cu resetare din aplicatia Orange Money. Si...cu toate ca am cerut si eu posibilitatea de a seta un PIN customizat, momentan nu stiu sa se fi implementat.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, nu se poate schimba din atm, ci doar poate fi resetat din aplicație Probabil așa este setat! Detalii aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2658479-schimbare-cod-pin-card-debit-orange-money Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Optiunea e acolo (la bancomat), dar nu schimba efectiv PIN-ul. Cum zicea si Vio, singura varianta este cu resetare din aplicatia Orange Money. Si...cu toate ca am cerut si eu posibilitatea de a seta un PIN customizat, momentan nu stiu sa se fi implementat.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Oricum, nu știm noi în Comunitate să răspundem la o întrebare de genul ăsta, la modul concret și nici nu cred că o va face cineva.

BSTF
Junior

Nu poate fi personalizat, chiar azi am intrebat si singura optiune este unul nou generat automat de sistem. Poate totusi candva .....