anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu codul PIN al cardului meu Orange Money?

Ascary
Campion certificat
Ieri am vrut sa fac o plata cu cardul Orange Money Am introdus de doua ori PINul dar era greșit și m-am oprit că sa nu-l blochez. Cum aflu codul meu PIN?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Daca nu iti mai amintesti codul PIN al cardului, este nevoie sa il resetezi. Intri in aplicatia Orange Money, apesi pe cele 3 liniute in colt stanga sus - Cardurile mele, selecteaza cardul - Resetare PIN card (daca nu apare aceasta optiune apasa pe imaginea cu cardul). Mai poti reseta sunand la Serviciul Clienti la numărul 300 sau 0374 300 300.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember
Daca nu iti mai amintesti codul PIN al cardului, este nevoie sa il resetezi. Intri in aplicatia Orange Money, apesi pe cele 3 liniute in colt stanga sus - Cardurile mele, selecteaza cardul - Resetare PIN card (daca nu apare aceasta optiune apasa pe imaginea cu cardul). Mai poti reseta sunand la Serviciul Clienti la numărul 300 sau 0374 300 300.

Vio73
#StarMember
Suni la Relații Clienți sau soliciți un nou pin din aplicație.

Angela_costin
Începător
Cum imi aflu codul pin orange? Vreau sa fac o reincarcare si imi cere codul pin.

DanielaH
Moderator
@Angela costin, bun venit în Comunitate! Este vorba de o reîncărcare prepay, da? Cum vrei să faci acestă reîncărcare? Prin ce metodă? Unde ți se solicită codul PIN?

Vio73
#StarMember
Cred că se referă la acel cod trimis prin sms, la reîncărcare.