anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plan de 24 rate Orange Money

robert9702
Începător

Buna, tocmai mi-am făcut card de credit la Orange Money și știu ca in trecut a fost un plan de 24 de rate oriunde…ce ziceți, se va mai activa vreodată? Cei care sunt vechi in orange Money, știți cumva dacă periodic se activează oferta sau a fost doar la început și apoi gata?

Exista beneficii direct legate de magazinul orange? Se poate lua totuși telefon la ei in 24 de rate sau nu au nici o treaba unul cu celălalt? Mersi!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salve Robert,

Am prins oferta cu 24 de rate la Orange Money. Si sincer nu stiu de ce au redus la 12. Adica, nu e rau nici asa. E mai bine decat multe alte oferte de pe piata, iar faptul ca poti plati cu cardul de credit la orice comerciant din lume ramane in continuare avantajul numarul 1 pentru mine. Dar n-as sti sa-ti spun daca se va mai intoarce oferta respectiva sau nu.

Cat despre ratele din magazinul online, ele se refera la rate pe factura, cu abonament pe 24 de luni. Nu au legatura cu cele 24 de rate pe care le-ai avut cu Orange Money.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salve Robert,

Am prins oferta cu 24 de rate la Orange Money. Si sincer nu stiu de ce au redus la 12. Adica, nu e rau nici asa. E mai bine decat multe alte oferte de pe piata, iar faptul ca poti plati cu cardul de credit la orice comerciant din lume ramane in continuare avantajul numarul 1 pentru mine. Dar n-as sti sa-ti spun daca se va mai intoarce oferta respectiva sau nu.

Cat despre ratele din magazinul online, ele se refera la rate pe factura, cu abonament pe 24 de luni. Nu au legatura cu cele 24 de rate pe care le-ai avut cu Orange Money.

Client Orange

@arsradu: Simplu, se cheamă predictibilitate. Într-o piață cam volatilă, instabilă și cu surprize (mai ales peste vară) în ceea ce privește variația și stabilitatea prețurilor, realizarea oricăror ținte optimiste aprobate și bugetate până spre martie-aprilie, încadrarea în țintele de profit și realizare a indicatorilor de performață (KPI) este prioriatatea number one a oricărui personaj din management, cu un prim examen la semestru, adică iulie-august, iar apoi la 9 luni (octombrie). Deci pe semestrul 2 ”se trage tare” pentru a produce orice fărâmă de profit și care să nu se piardă în groapa colosală a consumului (cheltuielilor).

Revenind, pe termen lung (24 de luni) doar abonamentele mai au deschidere spre captivitate. Restul sunt pe repede, dacă se poate de azi pe ieri. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Asta nu se știe niciodată, dar din păcate, lucrurile bune nu țin foarte mult niciodată. Oricum, cred și eu că oferta cu 12 rate e foarte bună. Există însă și pe la alte bănci oferte foarte bune, iar dacă pe cauți, le vei găsi cu siguranță.

Baftă, orice ai alege!

Ar fi frumos sa mai vina, am deja un card la BCR cu 12 rate oriunde(aici începe sa se strice treaba și sa limiteze intervalele de rate) și l-am făcut si pe acesta cu speranța ca s-ar mai schimba ceva plus ca au cursuri foarte bune la schimb valutar.