anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Voi merge în instanță cu Pinata Party (Campania I)

Neaplicabil
Voi merge în instanță cu Pinata Party!
De ce? Pentru că Orange România se poartă ca unul care te face la alba-neagra sau la păcănele și nu oferă nici o soluție amiabilă atunci când le pui dovada faptului că au partea lor de vină și jucătorul este de bună credință.
Eu personal am făcut o reclamație pe adresa din regulament acum 2 - 3 săptămâni în urmă, am fost sunat destul de târziu (fapt care dovedește că nu sunt singurul care face astfel de sesizări) ca să mi se spună ceea ce știam deja nu să mi se ofere o soluție amiabilă la sesizarea mea.
Azi a făcut a doua reclamație, aștept să fiu contactat cu o soluție amiabilă pe masă și dacă Orange România se dovedește a avea o atitudine de barbutaragiu atunci îl voi acționa în instanță. Pentru că se poate și pentru că am adunat suficiente date ca să am cu ce demonstra dacă nu reaua intenție, cel puțin nepăsarea după ce i-au fost raportate anumite fapte.
Regulamentul îi permite să suspende competiția în caz de... neprevăzut... eu aș fi preferat ca după prima săptămână Orange România să-și pună cenușă în cap și să recunoască faptul că nu au o aplicație funcțională și până o rezolvă suspendă premiile fizice.
The future is Orange!
106 Răspunsuri 106

Neaplicabil
Azi, 23.11.2021 la ora 10.15 nu erau actualizate punctele la premii. Nu cred ca cineva a reusit să revendice in milisecundă, pentru ca nu corespund punctele. Cum zicea un coleg, la o anumita oră si minut se actualizează si cei " norocoși" vor revendica premiile...

Neaplicabil
@dorelut premiile se alocă random în intervalul menționat o dată cu modificarea mecanismului: între orele 10:00 - 18:00 în fiecare marți... dar nu se alocă tot stocul zilei în același timp ci așa... aleator... așa că îți trebuie bulan să mai prinzi ceva sau info-inside 🙂

Alex86ui
Începător
Azi 23.11, săptămâna 10, ai șanse doar la 2 tv-uri la 4000 pct crescut de la 1200 cat era in saptamana 2, 2 smartwatch la 2500 pct crescut de la 700 cat era in saptamana 5, 5 ebook reader la 2300 pct crescut de la 450 cat era in saptamana 6, 15 controllere ps la 2000 pct crescut de la 200 cat era in saptamana 5, 10 sterilizatoare UV-C la 1500 pct crescut de la 90 pct cat era in saptamana 2 si 5, 10 termos la 1500 pct crescut de la 50 cat era in saptamana 2, 10 wireless fast charge la 1500 pct crescut de la 50 pct cat era in saptamana 4 si 7, 10 rucsac la 1800 pct crescut de la 125 cat era in saptamana 1 Cei noi inscrisi au sanse extrem de mici de a mai castiga ceva

Gabystone
Junior entuziast
Unde vezi tu aceste noi puncte?

Alex86ui
Începător
E scris in regulamentul campaniei..

Neaplicabil
@alterego Am citit si pe alte postări, că undeva in jurul orei 12.30 se actualizează stocurile. Si azi la ora 12.30 s au actualizat, Eram în aplicație, cu refresh urile la zi, si când mi a apărut stoc la Ceas Smart Samsung , am dat "Vreau premiul" si GHINION - mi a apărut un mesaj că nu mai este pe stoc. Si apoi același mesaj zilnic: stoc epuizat. Poate trebuia să iau lecții de piano, așa poate aveam degetele mai rapide si tastam mai repede. În fine, încă o dată am dat rateu, si am ramas cu puncte neconsumate. Ar mai fi săptămâna viitoare, Soundbar ul cu 2500 pct, dacă nu- l prind, vorba unuia: nu mă spânzur dar nici reclamă la Orange nu fac. Si cum am mai spus, ar trebui să ieșim din comunitatea Orange, să nu mai aibă cu cine povesti, să rămână doar cu "cei mai rapizi", dar noi tot scriem si ne plângem pe forumul lor. Eu, unul, de săptămână viitoare revoc statutul de explorator si mă retrag din comunitate.

Serjant
Explorator
.Sunt curios cine sunt fericiti norocosi, si daca sunt aceiasi ca si de pana acuma...

Neaplicabil
Fără supărare... dar voi, unii dintre voi, chiar nu aveți treabă? Cât timp stai la mila zeului Orange faci bani să-ți cumperi toate aceste lucruri la care visați... fără glumă... și fără supărare...

Zop
Explorator
Iubita mea a castigat ceasul si a si cantat 8 ani la pian, poate acesta e secretul:))

Serjant
Explorator
@alterego fara suparare tu ai inceput topicul. Multi ne-am alaturat ca sa te sustinem pe tine :). Fiecare cum are posibilitatea. Dar daca teai aliat "Zeului Orange" ;), poti sa ne zici si ne retragem, eu unul nu suport nedreptatea, daca organizezi un concurs iti asumi. Nu e vorba ca iti permiti sau nu, e vorba de sanse egale.

Zop
Explorator
Uite si dovada

Serjant
Explorator
@Zop, cand a intrat in aplicatie?

Neaplicabil
Oameni buni, ideea este alta: până să se schimbe regulile știai una și bună, marți la orele 14:00 fără câteva secunde, dacă aveai chef de o pauză de făcut dragoste cu portocala, luai o pauză și apoi îți băgai unghiile în gât din cauza faptului că aplicația e de portocală. Acum însă mi se pare absolut... n-am cuvinte... să stai 8 ore să dai refresh în speranța că vor apărea câinii cu covrigi în coadă. Și din două una... ori ești prea sărac ca să-ți permiți lucruri ieftine... ori ești prea naiv și mai crezi în moș Portocală 🙂

robi1998
Explorator
Am vrut sa prind troller-ul, s-a dat intr-o secunda..Bataie de joc. Am prins totusi bateria externa...Asta e, neserioasa compania asta

Crisgilu
Junior entuziast
Oameni buni haideți cu toții să facem frumos o reclamație cu semnături cu absolut tot, că nu pot să ne ignore la nesfârșit,poate..... rezolvăm ceva,eu oricum aștept să închei contractul și am terminat cu ei....cine începe?