anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Programul Orange Hot Summer 2019

Razvan
#StarMember
De 10 ani, la Orange ai oferte hot în fiecare vară: fiecare grad peste 20 îți aduce o reducere de 1%. Mai mult, anul acesta ai 15% reducere aniversară când afară sunt 30°C. Fii cu ochii pe magazinul online pentru că uneori chiar și temperaturile mai mici de 20° îți pot aduce reduceri.
https://www.orange.ro/oferte-speciale/?utm_source=community&utm_medium=question&utm_campaign=hot%20summer
Chiar dacă subiectul a mai fost dezbătut la general, m-am gândit sa facem câte un topic anual, în care să publicăm ofertele disponibile în fiecare zi în perioada în care programul este activ. Sunteți de acord?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Termene și Condiții: - Campania se desfășoară în perioada 8 iulie – 2 septembrie 2019, în limita stocului disponibil. - Temperatura de referință în baza căreia sunt acordate reducerile din campanie este furnizată de INMH, București. - Pot exista diferențe între procentul de reducere afișat și temperatura de afară, în sensul că poate fi adăugată o reducere personalizată. Aceasta se consideră “Temperatura Orange”, sau „Temperatura aniversară”, și va fi marcată corespunzător. - În cazul achiziției de telefoane și modemuri, reducerile se acordă la activarea sau prelungirea unui contract, pe 24 de luni, iar în cazul accesoriilor, obiectelor conectate și tabletelor reducerile se aplică la prețul standard. - Reducerile se aplică tuturor produselor din magazinul online, excepție făcând produsele Playstation, Apple Watch, Nintendo, Google, Xiaomi și televizoarele Samsung, JVC si LG. - Produsele care nu fac parte din campanie nu vor fi marcate cu elemente vizuale specifice campaniei și bannere informative. - Pe parcursul campaniei, în magazinul online, pentru perioade limitate, se pot regăsi reduceri extra pentru produsele disponibile în campanie. Acestea vor putea fi sub formă de discount procentual, valoric sau voucher. Sursa - https://www.orange.ro/oferte-speciale/ Inseamna ca este specificat cu subiect si predicat ce obiecte beneficiaza de aceste reduceri si in ce conditii.

Vizualizare soluţie în postul original

38 Răspunsuri 38

Vio73
#StarMember
@Costy, este și asta, dar important este că pot fi unele reduceri.

Razvan
#StarMember
Iată că programul Orange Hot Summer este copiat și de alții, care oferă reduceri la achitarea datoriei, funcție de temperatura mediului ambiant. https://ro.kruk.eu/kruk-topeste-datoria

Vio73
#StarMember
Numai că te cam topești de ,,răcoare" deocamdată.

Romeo_
Senior certificat
Vremea de la noi a inceput sa semene foarte mult cu cea din UK,deci, daca nu cresc temperaturile la 35 - 40 de grade vom avea reduceri putin mai mici ;))

Vio73
#StarMember
Se mai întâmplă. Da, clima de la noi a început să devină mecanică, fiind caracterizată de masele de aer predominant vestice.

FaraUnID
Campion certificat
@Orange Vedeti ca desi in momentul de fata afara sunt 40 de grade iar in magazinul online reducerea afisata este de 25%, in cosul de cumparaturi reduerea reala este de doar 15%. Cum procedam?

DanielaH
Moderator
@FaraUnID, mulțumim! Verificăm și revenim.

DanielaH
Moderator
@FaraUnID, la noi funcționează normal. Este posibil ca "refresh-ul" să fie de vină. Ai avut cumva homepage-ul (care arăta o anumită temperatură) lăsat deschis mai mult timp? Daca până în momentul în care ai adăugat telefonul în coș temperatura s-a schimbat, era necesar un refresh la homepage. Poți să mai încerci o data, te rog?

FaraUnID
Campion certificat
Nu are legătură cu refresh-ul. Acum oricum nu mai are rost, momentul a trecut. Am mai încercat după ce am postat mesajul anterior și tot asa arata: O diferență de 10 procente. În loc de 22%, în cos reducerea era de 12%. O reducere de 25% era de luat în calcul, plus ca mai am eu pe cont un voucher de 10%. Multumesc oricum.

Neaplicabil
"Super tare!" zic eu. Intru in magazinul online, dau click pe Fara Abonament, si....a disparut promotia. Reducerea promovata pe prima pagina (cu toate ca nu mentioneaza nicaieri ca ar fi exclusiva pentru abonamente), a disparut cu desavarsire in momentul in care am selectat Fara Abonament. Frate, e greu sa specifici pe prima pagina: "oferta valabila doar la achizitionarea unui produs cu abonament"? Inteleg de ce Orange ar vrea sa-si promoveze mai mult abonamentele. Cred ca orice operator face asta. Cu toate astea, parerea mea sincera e ca ar trebui sa se focuseze sa aiba clienti multumiti, nu abonamente multe. E o chestie de mentalitate. Pentru ca daca omul ala e nemultumit, o sa plece oricum. Nu-l tii legat cu contract. O sa-ti plateasca ce e de platit, sau o sa astepte sa-i expire contractul, si o sa plece oricum. Iar daca este multumit, va ramane de bunavoie, indiferent ca are sau nu contract. Pentru ca nu contractul il tine in retea. Ci serviciile pe care i le oferi. Asa ca, parerea mea e ca atentia ar trebui sa fie in alta parte. Un client prepaid care isi incarca in fiecare luna timp de 2 ani cartela, e la fel de bun ca si un abonat care isi plateste timp de 2 ani factura. Diferenta (sau una dintre diferentele esentiale) este, evident, e acel contract. Si atunci, eu ma intreb: de ce m-as lega la cap daca nu ma doare? Si ce ma deranjeaza cel mai tare e lipsa de transparenta. Faptul ca nu se mentioneaza nicaieri (cel putin nu unde ar fi vizibil si logic sa apara informatia asta), ca e doar pentru abonamente. Super oferta! Si super dezamagire, din punctul meu de vedere. Asta e, o sa-mi iau in continuare telefoanele de la eMag, PCgarage, Flanco, Altex, daca la Orange trebuie sa-mi fac abonament ca sa beneficiez de reducere la hardware.

FaraUnID
Campion certificat
Termene și Condiții: - Campania se desfășoară în perioada 8 iulie – 2 septembrie 2019, în limita stocului disponibil. - Temperatura de referință în baza căreia sunt acordate reducerile din campanie este furnizată de INMH, București. - Pot exista diferențe între procentul de reducere afișat și temperatura de afară, în sensul că poate fi adăugată o reducere personalizată. Aceasta se consideră “Temperatura Orange”, sau „Temperatura aniversară”, și va fi marcată corespunzător. - În cazul achiziției de telefoane și modemuri, reducerile se acordă la activarea sau prelungirea unui contract, pe 24 de luni, iar în cazul accesoriilor, obiectelor conectate și tabletelor reducerile se aplică la prețul standard. - Reducerile se aplică tuturor produselor din magazinul online, excepție făcând produsele Playstation, Apple Watch, Nintendo, Google, Xiaomi și televizoarele Samsung, JVC si LG. - Produsele care nu fac parte din campanie nu vor fi marcate cu elemente vizuale specifice campaniei și bannere informative. - Pe parcursul campaniei, în magazinul online, pentru perioade limitate, se pot regăsi reduceri extra pentru produsele disponibile în campanie. Acestea vor putea fi sub formă de discount procentual, valoric sau voucher. Sursa - https://www.orange.ro/oferte-speciale/ Inseamna ca este specificat cu subiect si predicat ce obiecte beneficiaza de aceste reduceri si in ce conditii.

Neaplicabil
Exista un motiv pentru care am atasat acel screenshot mai sus. :) Eu n-am intrat pe Oferte Speciale. Am intrat pe oferte normale. Unde, dupa cum sunt sigur ca ai vazut si tu, nu specifica nimic de chestia asta. Simple as that. https://www.orange.ro/magazin-online/

teacher_
#StarMember
Uite, daca te ajuta, luni și marți va fi canicula. Vor fi 35-36 de grade, poate în București mai mult 🙂 Așa că, spor la cumparaturi.

Neaplicabil
Pai nu ma ajuta cu nimic, pentru ca n-am de gand sa-mi fac abonament, la cartela nu exista oferta asta, iar celelalte magazine au alte oferte, indiferent de vremea de afara. 🙂

Miha_Z
#StarMember
@arsradu e nemultumit ca pentru Pre Pay nu se aplica reducerea din programul Hot Summer. Oricum pentru a fi reclama mai "pompoasa" firmele evita sa transmita toata informatia, sau lucrurile pe care incearca sa le "mascheze" le scriu mic in josul reclamei. Iti inteleg nemultumirea, dar le dau dreptate la faza cu abonamentul, ca astfel incearca sa compenseze reducerea aplicata mobilului.