anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unde pot vedea în aplicația My Orange tipul telefonului folosit în rețeaua Orange?

Razvan
#StarMember
Navigând prin vechea aplicație Contul meu by Orange, am văzut la un moment dat ca apare și tipul telefonului utilizat. În aplicația noua, unde pot vedea acest lucru?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Poti vedea tipul telefonului din My Orange in Sumar. Ce-mi place este faptul ca sub fiecare model de mobil detinut iti ofera si recomandari de accesorii. Am pus poze de la ambele abonamente, cu mobilul socrului si al meu, neachizitionate din Orange. Ce nu mi-a placut este faptul ca nu mi-a nimerit culoarea la Samsung S9+, este lila nu negru. 😉

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Vio73
#StarMember
Am observat că apare în dreptul fiecărui număr de voce și mi se pare destul de interesant. Apare și la sumar, și la opțiuni și abonamente. Ce văd și mai tare, este că dacă dai click pe acolo, mai apar și alte opțiuni, cum ar fi: setări telefon, trimite în service, estimare buyback, decodare, etc.

Jay
Campion certificat
My Orange - Sumar - Alegi in partea dreapta sus numarul tau Orange, daca ai mai multe si, sub el, se vede si tipul de telefon.. daca a fost cumparat de la Orange.. daca n-a fost cumparat de la Orange, datele nu apar... cel putin la mine.. Am pe ambele numere folosite de mine acelasi tip de telefon, dar, numai unul este luat de la Orange..

Laura_cio
Senior
Și in My Orange apare acest aspect.De îndată ce te-ai conectat in contul My Orange, la sumar, îți apar detalii despre factura curenta, mai jos despre tipul de abonament folosit și mai jos, despre tipul telefonului actual.

Miha_Z
#StarMember
Poti vedea tipul telefonului din My Orange in Sumar. Ce-mi place este faptul ca sub fiecare model de mobil detinut iti ofera si recomandari de accesorii. Am pus poze de la ambele abonamente, cu mobilul socrului si al meu, neachizitionate din Orange. Ce nu mi-a placut este faptul ca nu mi-a nimerit culoarea la Samsung S9+, este lila nu negru. 😉

Miha_Z
#StarMember
Jay se actualizeaza mai greu datele despre mobil. Prima data nici la mine nu au aparut informatii despre mobil, tot aparea ca la login.. Am selectat celalalt numar, acolo a mers mai repede si revenind la numarul meu mi-a oferit datele dorite.

Jay
Campion certificat
Miha, asa apare de 2 ani si este singurul in situatia asta.. de aici si concluzia mea, ca apare modelul doar daca este luat de la Orange.. si, cel care nu apare nu este luat de la Orange, l-am luat de la Emag..

Vio73
#StarMember
Samsungul meu este luat de la Altex și apare.

Jay
Campion certificat
Mie nu mi-a arătat niciodată modelul telefonului la numărul asta... indiferent ca m-am dus pe celelalte abonamente si m-am intors pe asta.. sau ca am deschis din nou aplicația.. O fi cu mot 🙂

Miha_Z
#StarMember
O fi prea complicat mobilul si nu ti-l poate identifica, le da batai de cap si de 2 ani se tot chinuie sa ti-l descopere. 😉

Vio73
#StarMember
Eu am schimbat de curiozitate telefonul pentru câteva minute și îmi apare imediat tipul noului telefon în dreptul numărului respectiv.

Jay
Campion certificat
Eu nu am aceasta curiozitate si mi-as da bătăi de cap singura.. pentru ca nu am schimbat cartela sim odată cu telefonul, fiind cartela întreagă veche si telefonul necesitând micro, am rugat pe cineva s-o decupeze si, evident nu si-a gasit locul la fel de usor ca o cartela micro din fabricatie, probabil mai trebuia finisata... Vrea cineva parola contului sa se convinga ca nu arata modelul telefonului?..

Razvan
#StarMember
Schimba simul vechi cu unul mai nou, poate asa îți apare tipul telefonului.

Cris_Bogaciu
Junior
am cautat cam 15-20 de minute in aplicatie sa gasesc modelul de telefon, dar nu gasesc niciunde...poate nu vad eu acum..

Jay
Campion certificat
@Cris_Bogaciu, depinde unde cauti.. pe aplicația pentru mobil nu cred ca se vede, nici eu n-am văzut.. doar pe pc.. este suficient sa intri in contul tau, de preferat sa accesezi varianta noua a aplicatiei si, daca apeși pe sumar, vei vedea în dreapta sus numărul tau de telefon si imediat sub el tipul telefonului pe care-l folosesti.. poti vedea la raspunsurile anterioare poze...