anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare admin in aplicatia My Orange

Maria2024
Începător

Buna ziua! 
Cum pot schimba adminul in aplicatia My Orange.

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Buna @Maria2024

Pentru a schimba admin-ul contului My Orange e nevoie sa accesezi contul tau din varianta web, de pe laptop sau de pe telefon din browser folosind contul de admin setat deja. Mergi la secțiunea Setari cont(pasul 1) -> Administrare numere(pasul 2) si apesi pe butonul de edit(pasul 3) ca in imaginea de mai jos.

RafaHelper_0-1695629138537.png

Se va deschide un noua fereastra cu Detalii profil si alegi butonul editează (pasul 4) ca in imaginea de mai jos

RafaHelper_1-1695629601359.png

Se va deschide un nou meniu in care sunt afișați toți utilizatori de pe contul tau de abonat, da click pe butonul săgeata in jos (pasul 5) pentru userul care vrei sa fie noul admin, apoi apasa butonul editeza (pasul 6) ca in imaginea de mai jos.

RafaHelper_2-1695629918493.png

In pasul următor ești întrebat daca vrei sa setezi acel user ca si admin pentru contul tau si alegi butonul Continua (pasul 7) pentru a confirma alegerea.

RafaHelper_3-1695630056930.png

Sa ne spui daca ai reușit.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

GeorgianaD
Moderator

Salut, @Maria2024 !

Contul de My Orange este de persoană fizică sau juridică? 

Pentru a realiza aceste modificări, îți recomand să accesezi My Orange varianta web, secțiunea Setari Cont - Administrare numere.

 

Succes și te așteptăm cu feedback!

Buna ziua! Este persoana fizica. 
o sa urmez pasii si revin cu confirmare.

multumesc!

RafaHelper
#StarMember

Buna @Maria2024

Pentru a schimba admin-ul contului My Orange e nevoie sa accesezi contul tau din varianta web, de pe laptop sau de pe telefon din browser folosind contul de admin setat deja. Mergi la secțiunea Setari cont(pasul 1) -> Administrare numere(pasul 2) si apesi pe butonul de edit(pasul 3) ca in imaginea de mai jos.

RafaHelper_0-1695629138537.png

Se va deschide un noua fereastra cu Detalii profil si alegi butonul editează (pasul 4) ca in imaginea de mai jos

RafaHelper_1-1695629601359.png

Se va deschide un nou meniu in care sunt afișați toți utilizatori de pe contul tau de abonat, da click pe butonul săgeata in jos (pasul 5) pentru userul care vrei sa fie noul admin, apoi apasa butonul editeza (pasul 6) ca in imaginea de mai jos.

RafaHelper_2-1695629918493.png

In pasul următor ești întrebat daca vrei sa setezi acel user ca si admin pentru contul tau si alegi butonul Continua (pasul 7) pentru a confirma alegerea.

RafaHelper_3-1695630056930.png

Sa ne spui daca ai reușit.

Anonim
Neaplicabil

@RafaHelper Mulțumesc frumos pentru detalierea pașilor necesari schimbării administratorului contului MyOrange!

Încerc să fac acest lucru după ce, în joacă, am schimbat fostul administrator în user, dorind să văd ce se întâmplă. Și uite că mă tot lovesc, de vreo oră, de aceeași problemă și nu reușesc să dau din nou drepturi fostului administrator.

Când mă duc la utilizatorul actual și dau click pe „Devino admin”, atât site-ul, cât și aplicația de mobil îmi cer parola Orage Thank You. Din moment ce aceasta pare să fie formată numai din cifre (6 la număr), este evident că nu are cum să fie parola contului meu Orange, care nu conține doar cifre. Ei bine, ca să pot merge mai departe, am introdus toate combinațiile de 6 cifre care sunt serii de la actuala, respectiv fostele mele cărți de identitate. Niciun succes. Nimic!

Am și apelat numărul *100# pentru a schimba parola Orange, urmând pașii descriși în acest articol, însă tot nimic. Conform mesajului SMS primit ulterior, parola Orange (noua combinație de 6 cifre aleasă de mine) a fost schimbată, dar schimbarea nu pare să se reflecte în sistem. Tot nu reușesc să avansez cu schimbarea de rol de la simplu utilizator la administrator. 😓

Ce alte opțiuni mai sunt? Personal am rămas complet fără idei. 😞

Alte articole pe care le-am citit, dar care nu m-au ajutat să mă deblochez singur:

Mulțumesc frumos, în mod anticipat, pentru ajutor! 😊

Anonim
Neaplicabil

Never mind! 😅

Pare că schimbarea de parolă prin apelarea numărului *100# a dat roade. Noua combinație de 6 cifre a fost reflectată în sistem ceva mai greu, cam după aproximativ o oră de la modificarea parolei, și acum am reușit să merg mai departe, dându-i din nou drepturi fostului administrator.

Problemă rezolvată! 😁

Super, ma bucur ca ai rezolvat!

DanielaH
Moderator

@Maria2024, ai reușit să schimbi administratorul din aplicația My Orange?