anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Reincarcare PrePay esuata din My Orange

Andreea_MRA
Începător
Am incercat sa fac o reincarcare pentru un nr de pe my orange iar reincarcarea a foat esuata de 2 ori. A mai patit cineva la fel? Cum pot remedia problema pentru a putea face din nou reincarcarea reusita.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cand faci plata, ar trebui sa ai o optiune de "modifica", unde iti apare cardul. Daca dai acolo, in urmatorul pas ar trebui sa te puna sa introduci din nou datele de card, si sa confirmi cu cod din partea bancii tranzactia. Dupa asta, ar trebui sa mearga ok la urmatoarele incarcari. Poti de asemenea, sa stergi si sa re-adaugi cardul in aplicatie. Ar trebui sa aiba acelasi efect. Ideea e sa treci prin pasii de introducere a datelor de card si confirmare a tranzactiei.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Da, au fost niste probleme. Posibil inca sa mai fie. Incerci sa reîncarci un prepaid de pe un abonament sau direct de pe prepaid? Solutia, in al doilea caz, este readaugarea cardului in aplicatie. Asta presupunand ca problema e aceeasi.
Client Orange

Andreea_MRA
Începător
Direct. Am reusit, dar nu stiu unde trb sa l readaug

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cand faci plata, ar trebui sa ai o optiune de "modifica", unde iti apare cardul. Daca dai acolo, in urmatorul pas ar trebui sa te puna sa introduci din nou datele de card, si sa confirmi cu cod din partea bancii tranzactia. Dupa asta, ar trebui sa mearga ok la urmatoarele incarcari. Poti de asemenea, sa stergi si sa re-adaugi cardul in aplicatie. Ar trebui sa aiba acelasi efect. Ideea e sa treci prin pasii de introducere a datelor de card si confirmare a tranzactiei.
Client Orange

mirtes_99
Începător
asta a mers. merci!