anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu mai merge aplicatia my orange in roaming

Ovy2
Junior

Sunt în roaming ...,nu mai am minute nici GB...,tot ce consum plătesc...,dar nu-mi mai merge nici aplicația my orange de ceva vreme...,am sunat la ei și nu au știut ce se întâmplă....

A mai pățit cineva ?...ce rezolvare ar fi ?

 

1 Soluţie acceptată‚

Da ...,m-a ajutat un asistent virtual ...online...,nu știu sa va explic...

Toate problemele sunt la ei în sistem ...,n-am reușit nimic cu reinstalarea ,ștergerea memoriei cash....,dacă nu găsești un om care sa te descurce din sistem suntem morți....,roboții dau numai erori....

Vizualizare soluţie în postul original

23 Răspunsuri 23

@arsradu: MyOrange (chiar și app-ul) este funcțional în Roaming. Altfel ar fi jale la mulți clienți care au de activat roaming-ul manual.

Da, asa ma gandeam si eu. Acuma, sa nu fie ceva specific pe acea conexiune wifi. Sau vreun motiv pentru care aplicatia refuza conexiunea din acea locatie. Dar sa vedem daca se rezolva cu un clear storage sau poate reinstall. 

Client Orange

Nu ar trebui. Eu de pe IP de Franța (de WIFI) nu am avut probleme. Cel puțin dacă vorbim despre MyOrange.

Aha. Atunci banuiesc ca e fie o problema pe cont (de confirmat din versiunea web), fie cu aplicatia.

Mersi frumos de confirmare. 🙂

Client Orange

Cu drag. 😊

DanielaH
Moderator

@Ovy2, s-a rezolvat problema cu aplicația?

Da ...,m-a ajutat un asistent virtual ...online...,nu știu sa va explic...

Toate problemele sunt la ei în sistem ...,n-am reușit nimic cu reinstalarea ,ștergerea memoriei cash....,dacă nu găsești un om care sa te descurce din sistem suntem morți....,roboții dau numai erori....

Dinu3
Începător

Acelas lucru si la mine in tara. 

Dintr-o data sa resetat aplicatia my orange. Nu mai merge sa ii introduc numarul de telefon sau codul de abonat. 

Solutii? 

Salut.

Ce se intampla mai exact cand incerci sa te loghezi?

Client Orange