anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot descarca my orange din Huawei app galery

mihaela21
Începător
De ce nu pot descarca aplicatia mobila my orange din Huawei app gallery? Am cumparat telefon huawei p20 smart de la orange si nu pot descarca my orange sa vad contul.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Mihaela Delia!!! Huawei nu are acest model, P20 Smart, poate P Smart 2021... Intrand in AppGallery, am citit răspunsul dat de cei de la Orange și am aflat că aplicațiile Orange nu sunt, încă, optimizate pt toate modelele Huawei fara GMS, dar că se lucrează pt rezolvarea situației. Răspunsul complet e in captura de ecran de mai jos.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

imch
Cunoscător certificat
Aplicatia este prezenta in galerie? Daca da, aveti suficient spatiu pentru ea? Aveti conexiune la wifi? Daca nu, incercati in Petal Search sa vedeti daca o gasiti.

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Mihaela Delia!!! Huawei nu are acest model, P20 Smart, poate P Smart 2021... Intrand in AppGallery, am citit răspunsul dat de cei de la Orange și am aflat că aplicațiile Orange nu sunt, încă, optimizate pt toate modelele Huawei fara GMS, dar că se lucrează pt rezolvarea situației. Răspunsul complet e in captura de ecran de mai jos.

mihaela21
Începător
Multumesc frumos. Imi cer scuze de greseala, este vorba despre P smart 2021, telefonul meu. Si din pacate nici gama Google services nu o pot descarca. Sper sa se remedieze aceasta situatie.

delfinas
#StarMember
Toate telefoanele Huawei apărute după august 2019 sunt fara GMS, din cauza embargoului impus de SUA, așa că multe aplicații cu care erai obișnuită nu mai pot fi descărcate pe noile modele. Există niște metode ocolitoare prin care le poți instala, dar trebuie cineva priceput, eventual la un service Huawei, ca să nu pierzi garanția.