anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot adauga un nr prepay in MyOrange

Blue12
Senior

Am cont orange pentru abonamente (Love si mobil) si mai am un numar de prepay pe care nu-l pot nicicum adauga in aplicatie. Imi apare "Numarul de telefon nu poate fii adaugat". Acest prepay nu este asociat unui alt cont MyOrange.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Blue12: Orice modificare aferentă numărului (contului) prepay se poate face doar în perioada activă a numărului. Aflându-se în perioada de grație nu poți efectua acțiunea dorită de tine.

De exemplu, inclusiv alte acțiuni care țin de servicii gratuite oferite de Orange (roaming, mesagerie, redirecționare, etc) se pot activa doar în perioada activă a contului prepay.

Revino aici pe topic după o reîncărcare, cu informații actualizate ale problemei menționate de tine. Numai bine. 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Blue12
Senior

In varianta web scrie: Numarul de telefon este suspendat. Te rugam sa introduci un alt numar.

 

Oare ar trebui sa incarc prepay-ul inainte de-al introduce?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Eu zic sa nu il incarci pana nu afli de ce e suspendat. Altfel, risti sa-l incarci degeaba.

Binenteles, daca ai oricum nevoie de credit, sigur, poti sa-l incarci. Dar ce vreau sa spun e sa nu-l incarci doar pentru asta.

Incearca mai degraba sa iei legatura cu un consultant (300, chat-ul Djingo, etc), si vezi ce parere au si ei. Poate il pot adauga chiar ei pe cont, in caz ca nu merge altfel. Dar eu acolo as incepe. 🙂

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Blue12: Orice modificare aferentă numărului (contului) prepay se poate face doar în perioada activă a numărului. Aflându-se în perioada de grație nu poți efectua acțiunea dorită de tine.

De exemplu, inclusiv alte acțiuni care țin de servicii gratuite oferite de Orange (roaming, mesagerie, redirecționare, etc) se pot activa doar în perioada activă a contului prepay.

Revino aici pe topic după o reîncărcare, cu informații actualizate ale problemei menționate de tine. Numai bine.