anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum scot nr. prepay din aplicatia Orange ca sa nu fie reincarcat automat?

Ajutooor in my orange!
Cum scot nr. prepay din aplicatia Orange, deoarece nu vreau sa fie reincarcat automat? E trecut la voce, prepay, nu stiu sa il dezactivez. Am gasit cumva optiunea, dar imi scrie ca il dezactiveaza azi si azi tocmai mi-a intrat optiunea de 6 euro si nu vreau sa o opreasca tot azi ca e ca si cum am dat baniî degeaba
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Anca: din câte înțeleg de la tine, problema ar fi activarea automată a opțiunii, nu existența numărului pe cont.În meniul din MyOrange sau din *100# găsești la "opțiuni active" ceea ce vrei să dezactivezi. Astfel nu se va mai activa automat. Probabil ai avut și credit suficient pe cont, motiv pentru care s-a putut realiza activarea opțiunii.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@Anca: din câte înțeleg de la tine, problema ar fi activarea automată a opțiunii, nu existența numărului pe cont.În meniul din MyOrange sau din *100# găsești la "opțiuni active" ceea ce vrei să dezactivezi. Astfel nu se va mai activa automat. Probabil ai avut și credit suficient pe cont, motiv pentru care s-a putut realiza activarea opțiunii.

Multumesc mult! Am reusit sa intru in varianta desktop si am sters nr de la reincarcare programata. Acum imi arata ca nu am " reincarcare programata",deci,clar nu mi se reincarca automat din sistem.Citisem un comentariu de la un tip,Claudiu,care sugera actiunea din contul meu,setari cont ,dar din varianta desktop si vad ca a functionat. Multumesc pentru raspunsul bun de tinut minte. Sunt noua pe prepay dupa 10 ani de abonament

FLo1
#StarMember
E bine dacă te-ai descurcat. Totuși nu renunța la contul MyOrange pentru că vei avea nevoie de el, adică NU "scoate numărul din aplicația Orange ".

Nu renunt la aplicatie deoarece am fibra activa. Tocmai de aceea nu voiam reincarcare programata,avand pachetul de fibra,se putea reincarca nr in mod automat programat. Mie azi mi s-su deconectat serviciile de voce si m-au trecut pe prepay cu o prima reincarcare din sistem,de luna viitoare incep eu sa incarc sim-ul. Multumesc pentru raspuns!

FLo1
#StarMember
E chiar bine pe prepay, vei vedea, mai ales ca încarci când vrei, dacă vrei, cu cât vrei și mai ales ... ceea ce vrei.

Exact,pai ma saturasem de "surprize" pe banii mei. Ce m-a determinat sa reziliez contractele a fost faptul ca la fiecare voce mi-au adaugat un euro in plus pe factura dandu-mi 20 GB trafic de net cadou. Pai unde e cadoul,daca platesc? Plus ca aveam internet nelimitat. Nu am fost notificata in prealabil,m-am trezit cu o factura mărita. Am patit-o de multe ori in cei 10 ani de abonament si am zis stop,ca bani nu mai sunt ca altadata,am copii,s-au schimbat prioritatile incat sa mai primesc surprize de la abonamente! O zi usoara!