anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot schimba numarul de telefon mobil sa -l pun pe cel nou fiindca cel vechi nu mai exista

vio_50
Junior
  •  
7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

O sa avem nevoie de ceva mai multe detalii. Ce s-a intamplat cu numarul vechi? Numarul nou nu are deja un SIM asociat? Nu mi-e foarte clar ce anume vrei sa faci. Daca poti, da-ne mai multe detalii.

Client Orange

Numarul  nou folosit de mine este 0787xxxxx cel vechi nu mai exista (0743xxxxxx daca bine  am vazut acel telefon nu l mai am . Eu folosesc numarul nou 0787xxxxxx  si  vreau  sa fie inclus  acolo . Daca mai doriti  si alte informatii scrieti aici .

Si vreau  ca  contul meu sa fie pe numele axinteviorica cu nr 0787xxxxxx . 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Poti creea un cont nou bazat pe acel numar. Cu toate astea, recomandarea mea ar fi sa folosesti o adresa de email in loc de nr de telefon. Tocmai pentru cazul in care acel nr de telefon se schimba.

Cont nou se poate creea de aici.

Client Orange

@vio_50 : Numărul portat este prepay sau abonament? Abonamentele apăreau implicit fără modificări pe cont, la adresa de email declarată. Dacă e prepay atunci îl adaugi manual în contul tău MyOrange. Revino dacă nu e clar explicat.

vio_50
Junior

Am incercat eu dar nu ma lasa sa schimb nr de telefon . Daca e pe fix  atunci nr este 0263xxxxxx

vio_50
Junior

Am o adresa de  email pe care o folosesc . Daca nu -i musai, nu mai schimb  nr. de telefon .  Oricum  facturile le primesc pe mail .

Salutare!

Mă gândesc la faptul că poți să adaugi numărul respectiv în My Orange. Ai detalii aici:

 

https://www.orange.ro/help/orange-expert/aplicatia-my-orange/cum-adaug-un-numar-de-telefon-in-my-ora...

Baftă!