anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Actualizare online date CI si adresa

Madalin_2
Începător
Buna ziua,
Exista posibilitatea sa imi actualizez datele, cum ar fi CI si adresa, online?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@Madalin, online din contul My Orange (Setări cont/ Date personale) se pot schimba doar adresa de e-mail, parola și CNP-ul. Dacă este vorba de adresa de facturare sau seria și numărul CI, aceste modificări se fac doar de către Serviciul Clienți. Trebuie doar să trimiți un e-mail la serviciul.clienti@orange.ro în care să atașezi o copie a cărții de identitate.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Sigur că da, chiar din My Orange. Ai detalii aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-modific-datele-personale-n-contul-online-112 Baftă!

DanielaH
Moderator
@Madalin, online din contul My Orange (Setări cont/ Date personale) se pot schimba doar adresa de e-mail, parola și CNP-ul. Dacă este vorba de adresa de facturare sau seria și numărul CI, aceste modificări se fac doar de către Serviciul Clienți. Trebuie doar să trimiți un e-mail la serviciul.clienti@orange.ro în care să atașezi o copie a cărții de identitate.

Tina
Cunoscător certificat
Am reușit și eu după vreo 14 ani sa îmi actualizez datele la orange. De la adresa și nume. Nu am știut de posibilitatea online. Mereu am renunțat după ce am văzut coada la orange Shop, sigurul loc unde credeam ca pot sa fac acest lucru.

Vio73
#StarMember
Există de foarte mult timp această posibilitate și era păcat să nu profiți de ea. Bine că până la urmă ai reușit!