anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unde pot sa vad graficul de rate?

Mircea_10
Junior

 Unde pot sa vad graficul de rate?

Bună ziua. Unde pot să văd acel grafic, cu ratele în aplicația My Orange vă rog ?

Înainte exista posibilitatea vizualizării ratelor (durata, valoare, ultima rată).

1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Din cate observ s-a modificat iar meniul de la Facturi din aplicația My Orange. Poate a contat și cele menționate în acest topic, că "Ratele Orange" au fost puse și ele "la vedere" in rubrica de Facturi. 

Screenshot_2023-03-09-15-20-38-632-edit_com.orange.contultauorange.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember

Salutare!

Situația ratelor o găsești în My Orange. Ai topic aici: https://comunitate.orange.ro/questions/1973335-vedea-situatia-ratelor-my-orange.

Baftă!

 

Miha_Z
#StarMember

Buna Mircea. Într-adevăr înainte era mai ușor de identificat ratele in My Orange. 

In versiunea noua intra in Facturi, apoi Setări factura și acolo vei găsi Ratele Orange. 

Screenshot_2023-02-17-00-39-49-001-edit_com.orange.contultauorange.jpg

Screenshot_2023-02-17-00-40-19-803-edit_com.orange.contultauorange.jpg

Super. Mulțumesc mult. O zi minunată!

Cu drag. Zi frumoasa!

Mircea_10
Junior

Mulțumesc. În my orange varianta web se vad dar nu se mai vad în aplicația pentru mobil My Orange. Cum spuneam, înainte erau vizibile și ratele nu numai facturile.

O zi frumoasă!

Miha_Z
#StarMember

Eu folosesc doar aplicația pentru mobil și în opinia mea nu prea își are rostul ca facturile și ratele sa fie incluse la setări. Ar trebui rubrici separate și să dispară varianta cu setări factura.

Mircea_10
Junior

Și eu la fel. Într-o versiune anterioară a aplicației ratele puteau fi regăsite mult mai ușor în zona facturii, cum ai mentionat și tu fără sa mai fie nevoie sa parcurgi atâția pasi pentru regăsire.

Eu le văd fără probleme și acum pe mobil.

Le vezi @Vio73 , dar tot în Setări factura. Nu sunt puse la vedere cum erau înainte. Folosind cuvântul "Setări" mă duce cu gândul la altceva, nicidecum că acolo as putea găsi și Ratele. De aceea spuneam că indicat ar fi sa fie scoase din acea Ramură de "Setări factura" și lăsate individual langa "Istoricul facturilor". Și în "setări" să rămână doar prima varianta legata de facturi, cu alegerea facturii pe hârtie sau electronic și notificări pe e-mail, SMS..

Le vezi, dar dacă urmezi pașii mentionati de Miha_Z. 😁

Miha_Z
#StarMember

Din cate observ s-a modificat iar meniul de la Facturi din aplicația My Orange. Poate a contat și cele menționate în acest topic, că "Ratele Orange" au fost puse și ele "la vedere" in rubrica de Facturi. 

Screenshot_2023-03-09-15-20-38-632-edit_com.orange.contultauorange.jpg

Mulțumim, @Miha_Z, pentru update!

Vom modifica și marcajul pentru soluție.

Ok. Super. Pe asta mizam și eu când am întrebat pe acest forum, deoarece răspunsurile marcate ca soluții erau vechi și nu se mai aplicau în urma modificării repetate a aplicației. La mine nu apare încă poate din cauza faptului că aplicația nu s-a actualizat.

O zi cu spor și weekend frumos!

Mulțumim. Week-end plăcut!