anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Tentativa de Frauda - Poti castiga un Samsung galaxy S 20 din aplicația My Orange?

CLAUDIU_8
Junior
Este adevărat ca poti castiga un Samsung galaxy S 20 din aplicația My Orange si ca trebuie sa plătesti 10 lei???
Sau este vreo păcăleală?
1 Soluţie acceptată‚

CristianaA
Junior

Buna din nou !

Nu, nu este adevarat. Este o tentativa de frauda!

 

 

Revin cu o veste neasteptat de buna ! 

Mi s-au returnat banutii ! 

Desi cu banca mea nu am "rezolvat nimic" am umat totusi sfaturile primite de la ei si anume am trimis un mail ( de fapt doua) in care am solicitat returnarea sumei pe motiv ca este o eroare intrucat nu am intentionat sa cumpar /  comandat nimic de pe site-ul lor.

Am primit in foarte scurt timp ( 2-3 ore) un mail in care mi se confirma returnarea sumei solicitate de mine.

Astazi ( la mai putin de 3 zile ) am gasit mail referitor la returnarea banilor si au intrat si banutii in cont. Aproape toti. ( 3 lei mai putin, dar asta chiar nu mai conteaza).

Deci, un caz fericit.

Vizualizare soluţie în postul original

60 Răspunsuri 60

FaraUnID
Campion certificat
Vezi ca ti-ai facut publice date cu caracter personal!

CristianaA
Junior
Numele si adresa de e-mail.... daa. :)) E de rau ? Ma mai pandeste vreun pericol ?!

FaraUnID
Campion certificat
In afara de tone de spam, scam, phishing venite pe e-mail...... totul ar trebui sa fie ok!

CristianaA
Junior
Multumesc ! O sa fiu mai atenta pe viitor .

DanielaH
Moderator
@CristianaA, pentru că ultimul tău comentariu include un e-mail privat și implicit confidențial, ceea ce încalcă Principiile Comunității Orange care nu permit includerea în postări a datelor personale (numere de telefon, adrese de e-mail sau poştale, imaginea altor persoane sau orice alte informaţii cu caracter personal), te rugăm să-l editezi li să ascunzi aceste date. Mulțumim.

Ascary
Campion certificat
Cristiana sa ne anunti si cand primesti banii inapoi. Deocamdata ai primit doar un mesaj standard pregatit pentru cei care si-au dat seama de țeapă. Eu nu sunt asa convins ca ai rezolvat.

FELIX73
Junior
Toti participantii castiga, doar ca trebuie sa mearga in Senegal sa ridice premiul :))))

Vio73
#StarMember
Da, e bună! Și să se ducă pe jos!

Mădălin
Cunoscător certificat
Nu pot sa cred că vă uitați pe site-uri xxxL și apoi carcalacii va iau banii. Trebuie să știți că , daca , sunteți un pic hai hui sa vă puneți browserul sa șteargă automat memoria cache și completările la ieșire. Astfel evitați multe neplăceri cauzate de bannere sau reclame false . Este adevărat că Orange oferă câteva s10+ 5g însă nu știm cui. Dar chiar și așa toate campaniile Orange sunt transparente sau semitransparente ( datorita formulării , lăsării unor portițe pentru interpretarea diferita a regulamentului , a condițiilor etc)

FPK_Ramon
Începător
Nu stiu de ce spun ei acolo cu 9-10 lei, eu unul am continuat din curiozitate si am vazut ca ma punea sa platesc 25 euro :)) Deci frauda.

Doris_2
Începător
Am primit și eu, Le trebuie datele de pe card... Ma gândeam eu ca e pacaleala,

Eul
Începător
Pot avea adresa de e-mail la care ati solicitat rambursarea sumei platite celor cu frauda cu Samsung?

Cătălin
Junior
Claudiu_8. Întotdeauna cînd vezi oferte dubioase este cel mai bine să suni la departamentul relații cu clienții și îți vor comunica dacă e adevărat sau este o fraudă. O zi Bună.

Rosu
Începător
Oare este adevărat?! Sau ie fals Nu prea asi crede!! A-și dori acest telefon Va rog!!din suflet sper sa nu fie fals

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Rosu bine ai venit în comunitate. Orange nu organizează concursuri în care îți solicită o anumită sumă de bani. Dacă este vorba despre un alt concurs te rugăm să detaliezi. Am unit comentariile tale pentru a fi mai ușor de urmărit, te rugăm să notezi tot ce te interesează și vrei să comunici într-un singur comentariu. Mulțumim pentru înțelegere.