anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot folosi cartela SIM din router și în telefon?

Ascary
Campion certificat
Am acasă un router cu cartela Orange. Abonamentul este Net fix 12. și aș vrea să știu dacă pot folosi cartela SIM a routerului și în telefon că să pot avea internet și când nu sunt acasă. Telefonul este dual SIM dar până acum nu am încercat fiindcă cartela SIM a routerului este alt format.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Da, doar în anumite condiții, și anume sa ramai conectat doar pe celula/site în care ești înregistrat cu locația internetului fix, altfel te vor deconecta și este necesar o noua conectare când vei ajunge acasă pentru înregistrare pe celula respectiva.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Laura_cio
Senior
Eu știu ca da. Dacă este router portabil, poți sa faci hotspot.

Miha_Z
#StarMember
Daca cartela este alt format, nici cu un adaptor de cartela nu se potriveste la mobilul tau? Daca cartela este prea mare o poti decupa corespunzator telefonului tau si apoi refolosi in router cu ajutorul unui adaptor.

Razvan
#StarMember
Da, doar în anumite condiții, și anume sa ramai conectat doar pe celula/site în care ești înregistrat cu locația internetului fix, altfel te vor deconecta și este necesar o noua conectare când vei ajunge acasă pentru înregistrare pe celula respectiva.

Ascary
Campion certificat
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Romeo_
Senior certificat
Din cate stiam acele cartele pot fi folosite doar pe router dar poate sau mai schimbat lucrurile.