anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla numele unei persoane care deține un număr de tel orange?

SHERO
Începător
Ajutor,sfaturi si informații!
Buna ziua!Cum pot afla numele unei persoane care deține un număr de tel orange?
Am fost păgubita de aceasta persoana de o suma de bani și anume 1000 de lei,iar acum nu mai dorește sa mi-i înapoieze.Am fost la Poliție am depus o plângere,dar ei nu ma pot ajuta mai departe dacă nu au numele complet al persoanei respective.Eu știu ca este din Iași,lucrează ca taximetrist pe mașina sa privată și îl cheamă Ionuț.
Acesta este numărul sau de tel:
0742******
Va rog din suflet sa ma ajutați!
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Cred că trebuie depusă plângere la Parchet pentru înșelătorie, iar aceștia vor trimite către operator o solicitare, prin care vor afla al cui este numărul respectiv, dacă nu cumva este o cartelă prepay , care poate fi oricând aruncată și astfel să nu mai poți da de persoana respectivă . Oricum, cred că e cam complicat, pentru că e dificil de dovedit acest lucru, dacă nu deții și dovezi suplimentare. In mod normal, trebuia să fii ajutat/ ă de poliție. Sigur, e doar părerea mea. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember
Salutare! Cred că trebuie depusă plângere la Parchet pentru înșelătorie, iar aceștia vor trimite către operator o solicitare, prin care vor afla al cui este numărul respectiv, dacă nu cumva este o cartelă prepay , care poate fi oricând aruncată și astfel să nu mai poți da de persoana respectivă . Oricum, cred că e cam complicat, pentru că e dificil de dovedit acest lucru, dacă nu deții și dovezi suplimentare. In mod normal, trebuia să fii ajutat/ ă de poliție. Sigur, e doar părerea mea. Baftă!

delfinas
#StarMember
SHERO, imi pare rau ca esti victima unei inselatorii, dar, cum a scris si Vio, cam greu sa dovedesti ca ai fost pacalita de cineva despre care stii doar un prenume, o eventuala meserie si un numar de telefon, care poate fi un prepay fara identitate si care poate fi aruncat la gunoi oricand. Politia, daca ar fi vrut si ar fi considerat ca e un caz solid, ar fi cerut deja detalii, pe cai oficiale, despre acel numar, pt ca poate ceea ce tu nu poti. Fii multumita ca ai scapat doar cu paguba asta si sa inveti o lectie din povestea asta. Te pacalesc prieteni, rude, d-apai un necunoscut! Stiu ca doare, pt ca si eu am fost pacalita chiar de cineva apropiat, dar asta sa fie toata paguba in viata ta!!! Capul sus si nu te mai uita in urma, pt ca iti faci rau singura!