anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se întâmplă cu serviciul Tonuri de așteptare?

georgemar918
Junior entuziast

Salut!

De foarte mult timp nu merge site-ul http://www1.orange.ro/callingtunes - acolo unde era catalogul cu tonuri de așteptări. Ca să nu mai vorbesc de faptul că nu era actualizat de ani de zile nici înainte de a nu mai funcționa.

Putem spera că își va reveni într-o zi și că poate-poate va fi actualizat?

De altfel, informațiile de aici, sunt eronate: https://www.orange.ro/multimedia/tonuri-de-asteptare/index.html

,,Activarea serviciului Tonuri de așteptare o poți face prin mai multe modalități:

Din păcate Portalul Orange de pe mobil a fost actualizat și nu mai are multe dintre funcțiile vechi...care erau foarte utile. Dar pe site nici n-ați schimbat acest fapt.

Meniul de la 1343 e groaznic de lent, contraintuitiv și de costisitor, pentru că funcționează cu încetinitorul.

 

Sunt ușor dezamăgit, sper să faceți ceva, aștept de câțiva ani și degeaba...nu îmi vine să cred că Orange lasă baltă propriile servicii...

6 Răspunsuri 6

delfinas
#StarMember

De ce e așa important serviciul asta pentru tine? Cred că a fost pus pe linie moartă tocmai pentru că nu mai avea căutare.

mie mi-a plăcut încă de la început acest serviciu.

atât timp cât plătesc o taxă lunară pentru utilizarea lui, mă aștept ca toate funcționalitățile să fie disponibile.

In urma cu vreo... abia intram la facultate (deci dupa 2004) foloseam serviciul. Era interesant (am avut cateva luni Celia-Soapte). Hipul (sau hypul... nu stiu cum se scrie, ma simt batran aducandu-mi aminte de perioada cand am folosit serviciul) n-a durat prea mult.

Ma gandesc ca este foarte posibil ca, din cauza numarului scazut de utilizatori, sa nu mai renteze (pe langa servere, se mai platesc si drepturi de autor). Probabil asta ar fi cauza pentru care nu a mai fost sters praful.

Am înțeles acum. Da, dacă îl plătești încă, e bine să îl ai așa cum ți-l dorești.

DanielaH
Moderator

@georgemar918 mulțumim pentru feedback! Îl vom transmite colegilor noștri care se ocupă de acest serviciu.

georgemar918
Junior entuziast

Vă mulțumesc pentru răspunsuri, dragilor.