anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Setarea acordurilor pentru comunicare comerciala in cazul clientilor OROC

Blue12
Senior

Daca nu doriti sa mai primiti mesaje cu ofertele Orange sau apeluri cu sondaje de opinie despre retea si sunteti clienti Orange Romania Comunications (fost Telekom), puteti urma pasii de mai jos:

Pentru clientii OROC, setarea acordului pentru prelucrarea datelor personale se face din MyOrange Fix, varianta web. Daca apelati 335, ca in cazul clientilor Orange, robotul va spune ca numarul format nu exista.

Va autentificati in MyOrange Fix varianta web>meniul principal>setari cont>administrare acorduri.

" Acord prelucrare date personale pentru primirea de comunicări comerciale din partea Orange" se seteaza pe NU, apoi salvare.

"Acord pentru primirea de comunicări comerciale din partea partenerilor Orange din alte industrii" se seteaza pe NU, apoi salvare

Daca va apare un mesaj cum ca nu veti mai primi oferte, dati pe "Nu doresc oferte".

Poate e utila aceasta dezactivare a acordurilor, mai ales pentru persoanele varstnice, care nu se pricep, nu au timp sa raspunda la chestionare, sau nu doresc acest lucru.

2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator

@Blue12, mulțumim mult pentru topic! 

Ne dai, te rog, frumos, și sursa?

Cu drag. Nu am sursa, eu am scris textul... Frazele dintre ghilimele sunt din MyOrange Fix