anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Rezilierea contractului Telekom se poate face si la un magazin?

Me2022
Junior
Mentionez ca am abonament pt. televiziune prin satelit si internet (smart), facute initial la Telekom, preluate acum de catre Orange. Doresc sa reziliez contractul. Intrebarea mea este preavizul de 30 zile trebuie notificat in scris sau pot simplu sa merg la un punct Orange si sa fac acolo direct toate demersurile? Perioada contractuala imi expira peste 40 zile si doresc sa notific acum rezilierea.
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Me2022! Poti solicita rezilierea contractul incheiat cu Orange Romania Communications S.A., prin urmatoarele modalitati: -in magazinele Orange Communications – cu cerere scrisa -in magazinele Orange -pe mail, la adresa: rezilieri@orange.com In urma rezilierii contractului, poti returna echipamentele Orange Romania Communications in magazinele Orange Communications sau prin posta, la adresa: Strada Raului, nr. 397, localitatea Craiova, judetul Dolj.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Daca e doar de notificat, nu stiu daca are rost sa bati drumul pana intr-un Orange Shop. Cel mai bine suni la 300 sau email (dar cred ca mai bine suni) si anunti asa.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai detalii aici cum trebuie să faci: https://comunitate.orange.ro/questions/2982691-reziliere-contract-persoana-fizica Sau https://comunitate.orange.ro/questions/2799600-reziliere-abonament-telekom-preluat-orange Nu are rost sa te duci in magazin și da, trebuie să aștepți aproximativ o lună. Dacă te duci, nu uita să ceri număr de înregistrare la cererea de reziliere. Baftă!

Salut, Me2022! Poti solicita rezilierea contractul incheiat cu Orange Romania Communications S.A., prin urmatoarele modalitati: -in magazinele Orange Communications – cu cerere scrisa -in magazinele Orange -pe mail, la adresa: rezilieri@orange.com In urma rezilierii contractului, poti returna echipamentele Orange Romania Communications in magazinele Orange Communications sau prin posta, la adresa: Strada Raului, nr. 397, localitatea Craiova, judetul Dolj.